• Anasayfa
  • Mobil
  • Chrome iOS Güncellemesi Tüm Cihazları Bağlıyor

Chrome iOS Güncellemesi Tüm Cihazları Bağlıyor

0
0
0
0
0
Chrome iOS Güncellemesi Tüm Cihazları Bağlıyor
Google, Chrome internet tarayıcısının iOS cihazlarda yer alan sürümünü güncelleyerek kendi fiziksel web standartlarına yükseltti. Artık iOS kullanıcıları Google sayesinde internete bağlı tüm cihazların bilgisini takip edebilecek.
Arama devinin açık kaynak kodu protokolü sayesinde internete bağlı olan cihazların birbirine herhangi bir uygulama olmadan bağlanabilmesi ve aralarında sizin de bağlantı kurabilmenize imkan veren bu güncelleme sayesinde akıllı cihazlar Chrome Today aracına bilgi gönderebiliyorlar. (parkmetre ya da akıllı otobüs durakları gibi cihazlar otomatik bağlanıyor Chrome'unuza ve mesela otobüsünüze ne kadar kaldığını söylüyor)

Firmanın söylediğine göre teknolojinin insan hayatını kolaylaştırması yönünde yapılan çalışmalara dair bir adım olduğu dile getirilen bu teknolojinin ne kadar geniş bir ölçekte çalışacağı ve hangi fiziksel web aygıtlarını kapsayacağı ise henüz bilinmiyor.

Gelen güncelleme ayrıca iOS kullanıcılarının tarayıcının sayfaları arasında gezerken geri ve ileri butonlarını kullanmak yerine dokunarak ekranı sağa sola kaydırıp geçiş yapabilecekler.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0