Kaybolan Telefonunuzu Alkış Sesiyle Bulun

4
1
0
0
0
Clap to Find adındaki bu uygulama, yakınınızda olmasına rağmen bulamadığınız telefonunuzu alkış sesiyle bulmanızı sağlıyor.
Kaybolan ya da çalınan telefonların nerede olduğunu öğrenebileceğiniz bir çok yöntem ve uygulamadan daha önce bahsetmiştik. Bu sefer tanıtacağımız uygulama yakınınızda olmasına rağmen bir türlü bulamadığınız telefonun nerede olduğunu bulmanızı sağlıyor, üstelik çok eğlenceli bir yöntemle.

Clap to Find, kaybettiğiniz telefonunuzun alkış sesini algılayarak alarm çalınmasını sağlıyor. Bu sayede kolay bir yerde olmasına rağmen bir türlü bulamadığınız telefonunuzun yerini tespit etmiş oluyorsunuz.
 

 Uygulama nasıl kullanılır?

Uygulamayı açar açmaz ekrandaki demoyu sonuna kadar takip edin. Clap To Start yazan kısma gelerek birbiri ardına 3 kere alkış yapın. “We have detected a sound ….” diye başlayan soruya ‘Yes’ diyorsunuz. Uygulama bu şekilde çalışır duruma gelmesine rağmen birkaç düzenleme daha yapmanız gerekiyor.Öncelikle ‘Clap Detection Sensivity’ yazan kısma dokunun ve buradan hassasiyet ayarını istediğiniz gibi düzenleyin. Eğer bu hassasiyeti en yükseğe getirirseniz farklı sesleri alkış olarak algılayarak telefonunuz olmadık zamanlarda çalabilir. Yani en doğru değeri bulabilmek için birkaç deneme yapmanızda fayda var. Sonra Alert Setting yazısına dokunun ve buradan alarm tipini, sesini gibi bildirim ayarlarını dilediğiniz gibi düzenleyin. Uygulamadan çıktıktan sonra karşınıza çıkan soruya ‘Evet’ yanıtını vererek uygulamanın arka planda çalışmasına izin verin. (yoksa elleriniz patlayana kadar alkışlayın, yine de işinize yaramaz) Uygulamanın çalışır durumda olup olmadığını bildirimler kısmındaki ‘durdurmak için  ❚❚ (pause) simgesine dokunun’ yazısından anlayabilirsiniz.

Görüldüğü üzere hem pratik hem de eğlenceli bir uygulama. İsteyenler uygulamayı ücretsiz olarak aşağıdaki bağlantı üzerinden Android cihazlarına yükleyebilirler. (diğer işletim sistemleri için maalesef bulunmuyor)
 
  Clap to Find

4
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
1
0
0
0