• Anasayfa
  • Mobil
  • Clash Royale'in Yeni Hedefi, Yılda 1 Milyar Dolardan Fazla Kazanmak!

Clash Royale'in Yeni Hedefi, Yılda 1 Milyar Dolardan Fazla Kazanmak!

6
1
0
0
0
Sadece bir ayda 110 milyon dolar kazanan Clash Royale, yıllık 1 milyar doları hedefliyor.
Dünyanın en ünlü mobil oyunlarından birisi olan Clash of Clans'in yapımcısı Supercell, yeni oyunu olan Clash Royale'in kullanıma sunulduğunu geçtiğimiz ay açıklamıştı. Mobil oyun geliştirme konusunda oldukça deneyimli olan Supercell, bu yeni oyunuyla da kısa sürede milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başardı. Bugün paylaşılan bir araştırma sonucu, sadece bir ay önce piyasaya sürülmüş olmasına rağmen çok büyük bir başarı yakalayan oyunun elde ettiği kar açıkladı.

NewZoo tarafından açıklanan bu verilere göre Clash Royale, sadece bir ay içerisinde tam 110 milyon dolar kazandı. Bu paranın 30 milyonunun Play Store'un sahibi olan Google'a, App Store'un sahibi olan Apple'a verildiğini ve kar verilerine Çin'in dahil edilmediğini de hesaba katarsak, piyasaya sürüldüğü ilk ayda 80 milyon net kar elde eden bir oyunla karşılaşıyoruz . Bir ay içerisinde 110 milyon dolar elde etmeyi başaran Clash Royale'in yeni hedefi, 1. yılını tamamlamadan önce 1 milyar dolardan fazla kazanmak.



Mobil oyun sektöründe her yıl 35 milyar dolara yakın paranın harcandığı biliniyor. Clash Royale eğer hedefine ulaşarak 1 milyar dolardan fazla para toplamayı başarırsa, sektörde harcanan tüm paranın 35'te 1'ini kazanmış olacak. Bu oran, milyonlarca uygulamanın bulunduğu dev bir sektör için oldukça fazla sayılabilir.

Clash Royale'in abisi olarak nitelendirebileceğimiz Clash of Clans, bir sene içerisinde 1 milyar doları aşma hedefine ulaşmayı başarmıştı.
 
6
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
6
1
0
0
0