• Anasayfa
  • Mobil
  • Çinli Hacker Ekibi Samsung Pay'in Altyapısını Oluşturan Firmaya Saldırdı!

Çinli Hacker Ekibi Samsung Pay'in Altyapısını Oluşturan Firmaya Saldırdı!

0
0
0
0
0
Samsung'un yeni ödeme sistemi Samsung Pay'in altyapısını oluşturan LoopPay adlı firmaya Çinli devlet destekli bir hacker grubu tarafından saldırı yapılmış.
Bildiğiniz gibi son dönemlerde mobil ödeme sistemleri oldukça yaygınlaştı. Apple Pay, Samsung Pay ve Android Pay gibi birçok farklı türü olan bu sistemde kredi kartı ve bilimum ödeme araçlarınızı cihazınızda ve haliyle cihazınızın bağlı olduğu sunuculara yükleyerek kolayca kart taşımadan ödeme yapabiliyorsunuz.

Peki ya bu sistemler ne kadar güvenli? Ciddi bir hack saldırısı ile bütün bilgileriniz çalınabilir mi? Ya da Mr. Robot'ta gördüğümüz gibi cidii durumlar olabilir mi? İşte buna bir örnek Amerikan gazetesi New York Times'ta yer aldı. Haberde yer alan bilgiye göre Çinli devlet destekli olan hacker grubu Codoso tarafından Samsung Pay ödeme sisteminin temelini oluşturan ve Samsung'un satın almış olduğu LoopPay isimli firmaya yapılmış.Yapılan bu saldırıda LoopPay'in sistemine sızan ekip ciddi bir sorun yaratmış olabilir. Ancak LoopPay'den ve Samsung'dan gelen açıklamaya göre Mart ayında yapılan bu saldırı herhangi bir sisteme zarar vermemiş olması. Yani LoopPay'e yapılan saldırı Samsung Pay'in bulunduğu sisteme ve ağa herhangi bir zarar vermemiş ve haliyle hiçbir bilgi sızıntısı da gerçekleşmemiş.

Ancak bu tarz siber ataklarla ilgili kesimler bu saldırın ilk olmayacağını ve Samsung Pay'in risk altında olduğunu belirtiyor. Şu an için bir detay olmasa da bu tarz durumlar kullanıcıları fazlasıyla endişelendirmekte.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0