• Anasayfa
  • Mobil
  • Android Uygulamaların 4'te 1'i İlk Haftadan Siliniyor

Çoğu Android Uygulamasının İlk 1 Hafta İçerisinde Silinmesinin Sebebi Ne Olabilir?!

0
0
0
0
0
Android uygulamalarının çoğu, yüklendiği telefondaki 1. haftayı bile göremeden siliniyor. Peki bunun sebebi ne olabilir?
SimilarWeb tarafından yapılan bir anket, Android uygulama geliştiricilerinin birçok sorusuna cevap olacak nitelikte yanıtlara sahip. Uygulamaların telefonlarda ne kadar kaldığını araştıran bilgi toplama şirketi, çok çarpıcı sayılara ulaşmayı başardı. Anketine göre yüklenen her 4 uygulamadan 3 tanesi (tam sayı belirtmek gerekirse uygulamaların %77'si) ilk haftayı dolduramadan önce siliniyor. Ankette belirtilene göre uygulamaların çoğunun sadece 1 hafta içerisinde silinmesindeki nedenlerin başında, tabii ki uygulamayı beğenmemiş olmak geliyor.

İkinci neden ise uygulamanın düşünüldüğü kadar kullanılmaması. Örneğin bir oyun indiriyorsunuz ve oyunu beğenerek "ben bunu sonra oynarım" diye saklıyorsunuz ancak bir süre sonra telefonunuzda o oyunun olduğunu bile unutuyorsunuz. Bu gibi durumlar da uygulamaların silinmesine neden oluyor. Uygulama geliştirmecilerinin bu gibi sorunları önlemek adına orada olduğunu hatırlatan, kullanışlı ve diğerlerinden farklı özelliklere sahip olan uygulamalar geliştirmesi gerekiyor.SimilarWeb'in anketi, uygulamaların ilerleyen aylardaki silinme durumunu da kapsıyor ve bu aylardaki durum çok daha kötü. Yüklenen uygulamaların %77'si ilk hafta içerisinde, %91'i ilk 3 ay içerisinde ve %97'si ilerleyen zamanlarda siliniyor. En çok yüklenen ve silinen uygulamalar arasında sağlık ve fitness uygulamaları yer alıyor (yani uygulama geliştirmek istiyorsanız bu çeşit uygulamalardan uzak durmanızı öneririm). Anket sonuçları en çok kullanılan uygulamaların da belirlenmesini sağladı. Birincinin Facebook olacağını düşünüyor olabilirsiniz ancak yanılıyorsunuz. Bu listede birinci olan uygulama, Ruslar tarafından sıklıkla kullanılan VK. 24 aylık süre kapsamında telefonda duran en uzun soluklu uygulama olmayı başaran VK, tam %90.1 orana sahip. Facebook'un ise %86.9 oranı var.

Kaynak: PhoneArena 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0