• Anasayfa
  • Mobil
  • Cyanogen, Truecaller İle Gelişmiş Bir Çağrı Uygulaması Sunacak

Cyanogen, Truecaller İle Gelişmiş Bir Çağrı Uygulaması Sunacak

0
0
0
0
0
Custom ROM konusunda en çok tercih edilen firma olan Cyanogen bu sefer de Truecaller ile işbirliğine giderek çağrı uygulamasını çok daha gelişmiş olarak sunacak.
Bildiğiniz gibi Cyanogen adlı firmanın birçok telefona sunmuş olduğu custom rom olan CyanogenMod birçok rootlu kullanıcı tarafından ilk tercih edilen rom olarak dikkat çekiyor. Google ile birçok sorun yaşayan bu firma bu nedenle Google'dan ayrı bağımsız bir Android arayüz çalışmalarına bile başladı.

Son olarak bu haberimiz ile sizlere aktardığımız gibi Microsoft ile işbirliğine giden firma, şimdi de kendi romlarına daha iyi bir arama uygulaması sunmak adına Truecaller ile de işbirliğine gidiyor.Truecaller'dan bahsetmek gerekirse bir bilinmeyen numaraları bulma sistemi bulunan bu firma ülkemizde de bu adresten bilinmeyen numaraları kendi bünyesinde ücretsiz olarak bulmanızı sağlıyor.

Ayrıca Truecaller ve Truedialer adlı iki mobil uygulaması da bulunan bu şirket kullanıcılarına hem bilinmeyen numaraları bulma, hem de çağrı engelleme özellikleriyle dikkat çekiyor.İşte bu özellikleri kullanmak isteyen Cyanogen, Truecaller ile gittiği işbirliği sonucunda Cyanogen'deki çağrı uygulaması da bu özellikleri kazanarak Android'in Lollipop sürümüyle gelen materyal arayüz biçiminde sunacak. Böylelikle CyanogenMod kullanıcıları da artık kişi listelerinde olmayan numaraların aramasında dahi kim olduğunu görebilecek ve istemedikleri numaraların kendilerini aramasını engelleyebilecekler.

İlk olarak CyanogenOS için çıkacak olan bu özellik daha sonra da CyanogenMod romlarına da ekleneceği belli olmasa da bu romlara da gelebileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Fakat CyanogenOS kullanımının artması adına romlara gelmeme ihtimalini de unutmamak gerek.

Kaynak: AndroidCentral
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0