D8 ile 2016 Huawei'nin Yılı Olacak!

0
0
0
0
0
Çinli mobil cihaz üreticileri içinde son derece başarılı bir çıkışa imza atan Huawei, 2016 yılında gözünü mobil cihaz sektörünün zirvesine dikecek bir cihazla geliyor. 

Mobil cihaz sektöründe Çinli firmaların son dönemlerde yükselişi ortada. Bu şirketlerin başında gelenlerden biri de, özellikle ülkemizde kullanıcı profili her geçen gün artan Huawei.

Başarılı bir yılı geride bırakan Huawei, 2016 yılında mobil cihaz sektörünün ağır toplarından olmak için ise, oldukça ciddi bir adım atmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde Huawei'nin mobil bölüm başkanı He Gang, şirketin üst seviye telefon modellerinde 2016 yılında ciddi bir artış yaşanacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından ise bir süredir konuşulan Huawei D8'in adı, daha da yüksek sesle konuşulmuştu.Dün Çin kaynaklı çıkan haberler ise, Huawei'nin 2016 planlamasına kısa da olsa bir göz atmamızı sağladı. Bu haberlere göre Huawei, 2016 yılında D serisi cihazları ile adından söz ettirecek. Bu D serisi cihazlar içinde başı çeken, amiral gemi pozisyonundaki cihaz ise D8 olacak.

Sürekli D8, D8 deyip duruyoruz da, bu D8'i bu denli önemli, beklenir kılan nedir? Yine Çin kaynaklı gelen haberlere göre, Huawei'nin yeni canavarı D8 gerçekten de piyasayı sallamaya geliyor diyebiliriz. Zira telefonun söylentiler bazlı özelliklerine göz atacak olursak; 5.5-inç, safir camlı 1440x2560 (2K) ekran, 4GB RAM ve Kirin 960 çipsetten söz edilmekte.Telefonun tahmini fiyatı ise 780 dolar civarı. Bakalım yeni yılda Huawei cephesi mobil sektörde D8 ile istediği başarıyı elde edebilecek mi?

Kaynak: PhoneArena
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0