• Anasayfa
  • Mobil
  • DataWind'den Yalnızca 15 Dolara Akıllı Telefon Geliyor!

DataWind'den Yalnızca 15 Dolara Akıllı Telefon Geliyor!

0
0
0
0
0
Kanadalı üretici firma olan DataWind, Hindistanlı servis sağlayıcı Reliance Communications ile iş birliği yaparak yalnızca 15 dolar değerinde akıllı telefon satışı gerçekleştirecek.
Özellikle Çin’den uygun fiyatları olmasına rağmen yüksek özelliklere sahip ve çok iyi satışlar elde eden akıllı telefonların çıkmasına fazlasıyla alıştık. Kanadalı üretici olan DataWind ise Hindistanlı servis sağlayıcı Reliance Communications ile bir araya gelerek ucuz akıllı telefon sektörünü çok farklı bir boyuta taşıyacak ürünü satışa çıkarmaya hazırlanıyor.

Şirketin piyasaya sunacağı telefon, Android yerine Linux tabanlı olacak. Büyük olasılıkla yalnızca 2G bağlantıyı destekleyecek olan telefon, yayınlanan raporda 28 Aralık’tan itibaren Hindistan’da satışa sunulacak.

Ucuz donanım geliştirmeye daha önceden de alışkın olan DataWind, 2011 yılında 37 dolar değerinde ve 7 inç büyüklüğünde Aakash tablet üretimi gerçekleştirmişti. Şirketin şu anda piyasaya sunduğu en ucuz telefonun fiyatı ise 30 dolar.

DataWind’in CEO’su Suneet Singh Tulu, piyasaya sunacakları telefonları için Çinli ya da Tayvanlı çip ve bellek üreticileriyle yakın bir zamanda anlaşma sağlayacaklarını belirtti. Bu donanım parçalarının tabii ki ucuz olmasına özen göstereceklerini belirten CEO, kendilerinin en büyük odaklarının ağ hizmetleri ve uygulamalar olduğunu söyledi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0