Demiryolundan Telefon Nasıl Şarj Edilir?

0
0
0
0
0
Demiryolundan Telefon Nasıl Şarj Edilir?
Rus YouTube kanalı kreosan, bir telefonun demiryolundaki elektrik akımı kullanılarak nasıl şarj edilebileceğini gösteren video yayınladı.
Elektriğin olduğu ortamda telefonlarını bir şekilde şarj edebilen insanların var olduğunu görmüştük fakat demiryolundan faydalanıldığına daha önce şahit olduğunuzu zannetmiyorum. Rus YouTube kanalı kreosan, tren yolundaki düşük voltajla bir telefonun nasıl şarj edilebileceğini gösterdiği bir video yayınladı.

Videonun altına İngilizce altyazı eklemek yerine dublaj yapıp olağanüstü(!) dahilikte bir işe imza atan YouTube kanalı, önce sistemin nasıl işlediğini göstermek için minik bir gösteri yaparak düşük voltajlı bir lambayı çalıştırıyor. Daha sonra aynı düzenek Nokia’nın akıllı olmayan bir telefonun şarj edilmesi için kullanılıyor.
 

Videoda görünen kişiyle birlikte çekimi yapan kişinin sürekli ‘acaba tren geliyor mu?’ diyerek rayların her iki ucuna bakınması, onların da ne kadar tehlikeli bir deney yaptıklarının olduğunu gösteriyor. Siz böyle garip işlere kalkışmayın e mi canım kardeşlerim, bırakınız bu akıllı arkadaşlar yapsınlar.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0