Discovery 2'nin Çıkış Tarihi Belli Oldu

1
0
0
0
0
Herkesin merakla beklediği General Mobile Discovery 2'nin çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu.
Orta sınıf amiral gemisi segmentinde geçtiğimiz yıla damgasını vuran GM Discovery, hem uygun fiyatı, hem de yüksek sayılabilecek performansıyla gönüllere taht kurmuştu. General Mobile bu ilgiye daha fazla dayanamayıp geçtiğimiz aylarda General Mobile Elite modelini çıkarmıştı. İncelemesini buradan izleyebileceğiniz Elite modeli Discovery'e göre insanların ilgisini çok çekmemişti. Çünkü telefonu cazip kılan fiyat-performans oranına erişemiyordu. Telefon kullanıcıları özellik olarak bir hayli güçlü diyebileceğimiz Elite'ı değil, güç olarak nispeten düşük ancak fiyat olarak gerçekten düşük telefon olan Discovery'nin devamını bekliyordu.

Sonunda General Mobile kullanıcıların bu beklentisine karşılık vermeye karar verdi ve Discovery 2'yi kullanıcılarının karşısına çıkardı. Kasanın metal olduğunu açıklayan General Mobile, 7,9 mm inceliğe sahip. Tasarım olarak Galaxy s5'e benzeyen telefon bu konuda sınıfta kaldı diyebiliriz. Daha özgün bir tasarımla karşımıza çıkmasını beklerdik. 

Discovery 2'nin özelliklerinden biraz bahsetmek gerekirse 5 inçlik 1080p bir IPS LCD ekrana sahip. İşlemci konusunda önceki 2 GHz hızında 8 çekirdekli bir işlemci kullanan Discovery 2, önceki modelde olduğu gibi yine Mediatek'i tercih etmiş. 2 GB Ram ve 16 GB hafızası bulunan telefonun, bağlantılarını 3G, wi-fi, ve bluetooth ile sağlayabiliyoruz. 13 mp arka kamerası ile 21 saniyede 99 fotoğraf çekebildiğimiz Discovery 2'de özçekim kamerası 5 mp. 2500 mAH bir bataryası bulunan telefon, Android KitKat 4.4 ile satışa çıkacak.

İlk başta çıkacak olan Discovery 2'de çift sim girişi bulunuyor. Ancak bu modelde malesef MicroSD kart girişi bulunmuyor. Eylül ayında çıkacağı söylenen diğer modeli ise tek sim karta sahip. Yani muhtemelen SD kart girişiyle birlikte gelecektir. İlk modelin Ağustos'un ilk haftasında çıkacağı belirtilen telefonun satış fiyatı 888 TL olarak belirlenmiş (o ne biçim fiyat?). Diğer versiyonun Eylül'de satışa çıkması planlanıyor. Bakalım GM Discovery 2, ilk modelde yakaladığı başarıyı bu telefonda da yakalayabilecek mi?
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0