• Anasayfa
  • Mobil
  • Disney'den Çizdiklerinizi 3D Modellere Dönüştüren Uygulama

Disney'den Çizdiklerinizi 3D Modellere Dönüştüren Uygulama

1
0
0
0
0
Çizdiklerinizin ya da boyadıklarınızın 3 boyutlu olarak canlandığını bir düşünün. Ya da düşünmeyin, Disney bunu sizin yerinize yapmış.
Birşeyler çizmek, boyamak oldukça eğlenceli. Yaşımız kaç olursa olsun bu durum çoğumuz için böyle (hatta son dönemlerde ''büyüklere boyama kitabı'' tarzı şeylerin popülerliği giderek artmakta).

Özellikle küçük bir çocukken çizdiğim şeyleri bir makas ile keser, kendi çapımda ona canlı bir cisimmiş gibi davranırdım. Teknolojinin ilerlemesiyle ise, artık çizdikleriniz -ya da boyadıklarınız- eş zamanlı olarak canlanacak. Hem de 3D olarak.Disney Research adı altında toplanan araştırma ekibi, arttırılmış gerçekliğin avantajını kullanarak geliştirdikleri özel sistem sayesinde 2 boyutlu bir görseli 3 boyutluya çevirmeyi başarmış. Burada bahsettiğimiz görsel ise, size içi boş bir şekilde verilen ve istediğiniz şekilde boyayabildiğiniz resimler.

Geliştirilen uygulama, tabletin kamerasını kullanarak özel bir yapıya sahip olan kağıdın görüntüsünü sabit bir şekilde yakalıyor. Ardından kağıttaki model 3D olarak ekranınıza yansıyor. İşin güzel yanı ise, siz kağıttaki modeli renklendirirken tabletteki 3D model de eş zamanlı olarak renkleniyor. Sayfayı oynattığınızda da modeliniz yine eş zamanlı olarak hareket ediyor.Uygulamayı deneyen bazı kullanıcılar, bu tarz bir deneyimin eşsiz olduğu söylemekte. Sistem geliştirilmeye oldukça açık. Yani önümüzdeki yıllarda kağıda karaladığımız şeyler hologram teknolojisi ile 3D olarak evimizin ortasında falan belirebilir. Bu tarz şeyler bekliyoruz.

Kaynak:TheNextWeb 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0