• Anasayfa
  • Mobil
  • Dolandırıcılar, WhatsApp’ta Uyguladıkları Bir Yöntemle Kredi Kartı Bilgilerinizi Ele Geçiriyor!

Dolandırıcılar, WhatsApp’ta Uyguladıkları Bir Yöntemle Kredi Kartı Bilgilerinizi Ele Geçiriyor!

0
0
0
0
0
Dünyanın en çok kullanılan uygulamaları arasında yer alan WhatsApp, dolandırıcıların da en gözde  platformlardan bir tanesi oldu.

Eğer gününüzün büyük bir kısmını internet başında geçiriyorsanız (örneğin bizim gibi) dolandırıcılara karşı her zaman tetikte olmalısınız. ‘Benim başıma gelmez öyle şeyler’ dersiniz ama bir bakmışsınız ki adamın biri kredi kartınızda ne kadar paranız varsa hepsini hesabına aktarmış. (ya da harcamış neyse artık) O yüzden sizi tereddütte bırakacak bir durumla karşılaştığınızda ne yapmanız gerektiğini iyi bilmek zorundasınız. 

Son zamanlarda sahte WhatsApp kullanıcılarından gelen bir mesaj, tüm kredi kart bilgilerinizi karşı tarafa aktarmanıza sebep olabilir. Mesaj sanki WhatsApp’tan geliyor gibi görünüyor olsa da tabii ki durum böyle değil. Üyeliğinizi yenileyebileceğinizin iddia edildiği bir linkin bulunduğu mesajda, bu linke tıkladığınızda karşınıza kredi kartı bilgilerini girebileceğiniz  bir bölüm çıkıyor. Sahtekarların söylemine göre ‘eğer üyeliğinizi yenilemezseniz, WhatsApp hesabınız bloke olacaktır’ deniyor fakat bu hazırlanan tezgah tamamen kredi kartı bilgilerinizi çalmaya yönelik.Aslında mesaj İngilizce olarak gönderiliyor fakat Türkçeye çevrilmemesi için hiçbir neden yok. Dolayısıyla şu anda karşınıza çıkmamış olsa bile ilerleyen günlerde böyle bir mesaj aldığınız taktirde bağlantıya tıklamadan mesajı olduğu gibi silin.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0