• Anasayfa
  • Mobil
  • Dünyanın En Acı Biberini Elektronik Sigarada İçen Adam Ölümden Döndü!

Dünyanın En Acı Biberini Elektronik Sigarada İçen Adam Ölümden Döndü!

1
0
0
0
0
Dünyanın En Acı Biberini Elektronik Sigarada İçen Adam Ölümden Döndü!
Dünyanın en acı biberinin dumanını içine çekmek nasıl bir sonuç yaratır? Neredeyse biber gazına yakın acılıkta Carolina Reape biberinin dumanının soluyan adamın halini birlikte izleyelim.
Elektronik sigara içmeyi seven Amerikalı Russell Hawkins bu olayı oldukça abartmış görünüyor. Biber yetiştiriciliği de yapan Hawkins dünyanın en acı biberini elektronik sigara olarak içince olanlar oldu. Biberin dumanını soluyan adam neredeyse ölümden döndü.

 Scoville Acılık Ölçeği Nedir? Bu Biber Kaçıncı Sırada?

Hawking’in kullandığı Caroline Reaper adlı biber, Scoville Acılık Ölçeği’nde neredeyse en üst sıralarda bulunuyor. Listenin en altında 0 ila 100 scoville derecesine sahip acısız dolmalık biber bulunuyor. Örneğin, birçok kişiye fazlasıyla acı gelen Jalepeno biberinin acılık derecesi 2500 ile 8000 arasında değişiyor. 

(4.40'tan itibaren aksiyonu izlemeye başlayabilirsiniz:)
 
 

 Bir Tık Üstü Biber Gazı

Bu amcanın denediği Caroline Reaper adlı biber ise tam tamına 1.5 milyon Scoville derecesine sahip. Zaten bunun bir tık üstü de polislerin kullandığı biber gazı oluyor… Videoyu izledikten sonra bunu denediğine pişman oldu mu çok merak ettim doğrusu.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0