• Anasayfa
  • Mobil
  • Dünyanın En Büyük Numara Bulma Uygulamasında Açık Olduğu Tespit Edildi!!

Dünyanın En Büyük Numara Bulma Uygulamasında Açık Olduğu Tespit Edildi!!

0
0
0
0
0
Truecaller'da açık olduğu tespit edildi. Uygulamadaki açın nedeniyle milyonlarca kullanıcının kişisel bilgisi tehlikede.
Truecaller'da çok tehlikeli bir bug olduğu tespit edildi. Bu bug yüzünden uygulamayı kullanan kişilerin isimleri, adresleri, telefon numaraları ve e-posta adresleri başka kişiler tarafından rahatlıkla görülebiliyor, uygulamadaki ayarlar değiştirilebiliyor. Uygulamadaki bug'ı tespit eden yetkililer anında uygulamayı düzelttiler ancak uygulamasını güncellemeyen bazı kişilerin hala tehlike altında olduğu bildirildi. Eğer Truecaller'ı kullanıyorsanız uygulamayı hemen güncelleyin ve tüm ayarlarınızı yeniden gözden geçirin.

Cheetah Mobile isimli bir güvenlik kuruluşunun ortaya çıkarttığı bu hata, Truecaller'ın kullandığı sistem yüzünden oluşuyor. IMEI numarasını kullanıcıların kimlikleriyle bağdaştıran Truecaller, IMEI numarasına ulaşma imkanı olan her kullanıcıya bu kimlik bilgilerine ulaşma imkanı sunuyor. Yani Truecaller kullanan herhangi birisi IMEI numarası üzerinden istediği kişinin bilgilerine ulaşabiliyor ve bilgilerini çalabiliyor. Hatta bu bilgilerle istediğiniz kişinin profiline girebiliyorsunuz ve profil üzerinden spam koruyucusunu deaktif olarak ayarlayabiliyorsunuz veya engellenen numaraları listeden kaldırabiliyorsunuz.Bu bug'ın 22 Mart tarihinden beri kullanıcıları etkilediği düşünülüyor ve Truecaller geliştiricileri güncellemeyi yeni yayınladı. 1 haftalık süre içerisinde nelerin olmuş olabileceğini bilmiyorum ancak birkaç güne etkilenen kişilerin açığa çıkacağını düşünüyorum.
 
  Truecaller'ı Buradan İndirebilir veya Güncelleyebilirsiniz


Kaynak: TheNextWeb 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0