Dünyanın En Pahalı 3 Telefonu

1
1
1
1
0
Özellikle Türkiye’deki kullanıcıların epey şikayet ettiği telefon fiyatları, özelliklerine ve sunduğu imkanlara göre değişiyor. Biz de Türkiye’de en yüksek performansı en uygun fiyata nasıl elde ederiz diye kovalıyoruz.
 
Özellikle Türkiye’deki kullanıcıların epey şikayet ettiği telefon fiyatları, özelliklerine ve sunduğu imkanlara göre değişiyor. Biz de Türkiye’de en yüksek performansı en uygun fiyata nasıl elde ederiz diye kovalıyoruz.

Biz fiyat kırmaya, pazarlık yapmaya, ya da kontratlı telefon alıp ödeme koşullarını uygunlaştırmaya devam edelim. Bazı insanlar da gitsin bir telefona milyon dolarlar harcasın. (Sen milyon, sen milyor sen … Sen bu parayı ne yaptın diye sorarlar adama)
Neyse biz söylenmeyi şikayet etmeyi bırakıp başlığımızdaki konuya dönelim. İşte dünyanın en pahalı 3 telefonu.

UYARI: Yazının bu noktasından sonrası, kalbi hassas kişiler için tavsiye edilmemektedir. Zira göreceğiniz meblağlar ve cihazlar akıllara zarar olmakla birlikte, hayatı sorgulamanıza sebebiyet verebilir.
 

 Ulysse Nardin Chairman


Konuya fiyatı ile girip dudağınızı uçuklatmadan önce bu telefonun fiyat konusunda ”Dünya Rekoru” sahibi olduğunu belirtelim. (acı gerçeğe hazırlama evresi) Aynı zamanda İsviçreli bir saat üretici olan Ulysse Nardin markasını taşıyan Chairman, ayrıca tamamen el yapımı olan 300 parçanın bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş.

3.2 inçlik bir dokunmatik ekrana sahip olan Chairman, 8 megapiksellik bir kameraya ve 32 Gb dahili depolama alanına sahip. Kullandığı işletim sistemi ise Android Gingerbread (Android 2.3 oluyor kendisi)

Gelelim rekortmen arkadaşın fiyatına. İşletim sistemi ya da donanım olarak her gün kullandığımız çoğu telefondan geride gibi görünen Chairman; el yapımı olması, Ulysse Nardin logosunu taşıyor olması gibi özellikleri ile fiyat konusunda yer yüzündeki tüm telefonlara fark atacak düzeye ulaşarak 7 milyon Dolar’a sahip olabileceğiniz bir cihaz oluyor.
 

 Gresso Luxor Las Vegas Jackpot


Las Vegas’ın ünlü kumarhanelerinden Luxor’un (Aynı zamanda antik Mısır’da bir tapınak olur kendisi) adını taşıyan Jackpot, Mısır’da bulunan kara elmaslarla bezenmiş ve saf altından yapılma bir kasaya sahip. Ön paneli ile dünyanın en pahalı ahşap malzemesi olan Afrika kara ağacından işlenmiş.

Bu kadar değerli zımbırtı ile süslü olmasına rağmen Ulysse Nardin’in epey gerisinde kalan Jackpot, kollu makinede büyük ikramiyeyi vurduğunuzda, 1 milyon Dolar etiketi ile almak isteyeceğiniz bir telefon değil. (Bu telefondan sadece 3 adet satılmış. Benim gibi düşünmeyen birileri var demek ki bu cihaz ile ilgili)
 

 Vertu Ferrari


Gelelim pahalı telefonların en piyasa ya da en popüler diyebileceğimiz markasına. Vertu’nun Safir kristal klavyeye ve titanyum bir arka kapağa sahip olan bu telefonu, bir de üzerinde Ferrari’nin logosunu yani bir Cavallino Rampante (şahlanan at demek oluyor [bunlar hep kültür bak]))  taşıyor.(Bu bile para eder tabi)

Ayrıca Nokia’nın Symbian işletim sistemine sahip olan bu beygir, 2592 x 1994 piksel ekran çözünürlüğü sunuyor.

Diğer iki modele nazaran daha kolay sahip olabileceğinizi söyleyebileceğim bu telefonun fiyatı ise 374.000 Dolar.
 
1
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
1
1
0