Dünyanın İlk Antimikrobiyal Telefon Camı

0
0
0
0
0
Dünyanın İlk Antimikrobiyal Telefon Camı
Birçok akıllı telefona gorilla glass üreten cam üreticisi Corning, CES 2014'te yaptığı açıklamayla dünyanın ilk anti-mikrobiyal telefon camını sundu. Geçtiğimiz yıl mikrop ve bakterilere karşı kendini temizleyebilen bir cam üzerinde çalıştığını açıklayan firma, bugün bu teknolojiyi duyurdu.
Birçok akıllı telefona gorilla glass üreten cam üreticisi Corning, CES 2014'te yaptığı açıklamayla dünyanın ilk antimikrobiyal telefon camını sundu. Geçtiğimiz yıl mikrop ve bakterilere karşı kendini temizleyebilen bir cam üzerinde çalıştığını açıklayan firma, bugün bu teknolojiyi duyurdu.

Amerikan Çevre Koruma Ajansı EPA onaylı antibakteriyel ve antimikrobiyal gorilla camın çalışma mantığında ise gümüş iyonlar bulunuyor. Dokunmatik ekranlı telefonları her kullanışımızda daha da kirleniyor ve çeşitli bakteriler ve mikroplar da telefonumuzun üzerinde birikiyor. Corning, çeşitli mikrop ve bakterilere karşı koruma amaçlı kullanılan gümüş iyonları gorilla cam üzerinde kullanarak her dokunuşumuzda kirlenen telefonlarımızı daha temiz hale getiriyor.
 

 Ne kadar güvenilir?

Dokunmatik cihazların ömürleri boyunca camları üzerinde kalacak olan gümüş iyonları çeşitli telefon üreticileri tarafından test edilmeye başlandı.

Alglere, küflere, mantarlara, mikroplara ve bakterilere karşı telefonlarımızı ve sağlığımızı koruyan antimikrobiyal gorilla camlar, çok yakında birçok akıllı telefon ve tablette kendine yer bulacak gibi görünüyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0