• Anasayfa
  • Mobil
  • Dünyanın İlk Bükülebilir Telefonu Çok Sürpriz Bir Şirket Tarafından Duyurulabilir!

Dünyanın İlk Bükülebilir Telefonu Çok Sürpriz Bir Şirket Tarafından Duyurulabilir!

2
1
0
0
0
Son günlerde sıklıkla duymaya başladığımız ‘bükülebilir telefon’ modeli, bu yıl içinde sürpriz bir şirket tarafından duyurulabilir.
Samsung ve LG’nin bükülebilir akıllı telefonlar üzerinde çalıştığıyla ilgili haberler duymuş olsak da bu zamana kadar bir görsel ya da videoya rastlamamıştık. Ta ki sürpriz bir şirketten gelen habere kadar.

Moxi Grubu olarak adlandırılan Çinli şirketin bileklik gibi kullanılabilecek yeni bükülebilir telefonuna ait bir görsel paylaşıldı. Şirketin Genel Müdür Yardımcısı Chongsheng Yu, cihazın siyah-beyaz ekrana sahip olacağını söyledi. Renkli ekranlı telefonların daha fazla güç tükettiğini söyleyen Yu, kendi cihazlarının bu anlamda rakiplerinden daha avantajlı olacağını iddia etti.

Peki bu siyah-beyaz ekranlı telefonun fiyatı ne olacak? CNN’e göre Moxi Grubu, cihazı 760 dolardan satışa çıkaracak. İlk olarak Çin’de satışa çıkarılacak olan telefon eğer büyük satış hacmine ulaşırsa dünya genelinde de satışa çıkarılacak. Aynı cihazın ‘renkli’ versiyonu üzerinde çalıştıklarını da belirten Yu, bu modelin 2018 yılında satışa sunulacağını söylüyor.Rahatlıkla bükülebilir olması için yüksek iletken olacak şekilde düzenlenen karbon katmandan yapılmış bir grafen tabakanın kullanıldığı telefon, aslında tamamen esnek bir yapıda değil. Çünkü daha esnek bir ekran üretebilmek için aynı esneklikte bir pil ve işlemcinin de olması gerekiyor. Bu bileşenlerin üretiminin zor olmasından dolayı cihaz için şimdilik ‘bir dereceye kadar esneyebilen telefon’ tanımını yapmak sanıyorum ki daha mantıklı olacak.
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0