• Anasayfa
  • Mobil
  • Yurt Dışından Telefon Getirenler, E-Devlet’le Değişim Yapabilecekler

Yurt Dışından Telefon Getirenler, E-Devlet’le Değişim Yapabilecekler

1
0
0
0
0
Yurt Dışından Telefon Getirenler, E-Devlet’le Değişim Yapabilecekler
​Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), yurt dışından telefon satın alan kullanıcıların sorun yaşamaları halinde,  www.turkiye.gov.tr üzerinden değişim yapabilecekleri bir imkanı hizmete açtıklarını duyurdu.
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), yurt dışından telefon satın alan kullanıcıların sorun yaşamaları halinde , www.turkiye.gov.tr üzerinden değişim yapabilecekleri bir imkanı hizmete açtıklarını duyurdu.
 
BTK’nın yaptığı açıklamada, bireysel yolla yurtdışından telefon getiren kullanıcıların arıza nedeniyle değişimlerin e-devlet üzerinden yapılabileceği belirtildi. BTK, resmi açıklamasını şu şekilde duyurdu: "Bilindiği üzere ithalat yoluyla yurt dışından getirilen cihazlarda arıza nedeniyle cihazın değişmesi durumunda, IMEI kayıtları ithalatçı firmalar tarafından yapılabilmekte iken bireysel yolla yurt dışından getirilen telefonlarda ise aynı durumla karşılaşılan vatandaşlar çeşitli sorunlar yaşamaktaydı. Söz konusu durumun düzeltilmesi amacıyla, yurt dışından getirilen cihazın arızalanması durumunda vatandaşlarımızın kolay bir şekilde IMEI kaydını yapabilmesi için öncelikle 12 Temmuz 2014 tarihli ve 29058 sayılı Resmi Gazetede ‘Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazların Kayıt Altına Alınmasına Dair Yönetmelik’ ve ‘ Elektronik Kimlik Bilgisini Haiz Cihazların Kayıt Altına Alınmasına Dair Tebliğ’ yayınlanmıştır.
 
Yasal olarak kolay ve hızlı bir şekilde elektronik ortamda başvuruların alınması amacıyla çalışmalara başladıklarını belirten BTK, cihazın arızalanmasıyla değişim işlemlerinin belirtilen hükümler dahilinde, www.turkiye.gov.tr üzerinden kayıt sahipleri tarafından yapılmasının mümkün olduğunu açıkladı. (iyi de cihazı getirmek istediğimizde çoğu gümrüğe takılıyor, onu da çözseniz ya?)
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0