• Anasayfa
  • Mobil
  • Ekran Boyutu 4.6-İnç'in Altında Olan En İyi 5 Telefon

Ekran Boyutu 4.6-İnç'in Altında Olan En İyi 5 Telefon

2
1
1
0
0
Herkes büyük ekranlı telefonları sevecek diye bir gaye yok. Çoğu kullanıcı hala ortalama boyutlara ait, fazla büyük olmayan cihazları tercih ediyor. Peki bu cihazlar içinde en iyileri hangileri?
Mobil cihaz sektöründe son dönemlerde arıtk kullanıcılar, tercihlerini büyük ekranlara sahip cihazlardan yana yapmakta. Tuş takımlarının ortadan kalması ve dokunmatik ekran teknolojisinin mobil cihazları ele geçirmesinden bu yana, pek çok kullanıcıda büyük ekran sevdası baş göstermiş durumda.

Burada büyük ekrandan kastımız 5-inç ve üstü telefonlar. Ancak, her kullanıcı büyük ekranlı cihazları tercih edecek diye de bir gaye yok. Hala ciddi sayıda bir kullanıcı profili, büyük ekranlı cihazlardan pek hoşnut değil. Peki bu kullanıcılar, hem iyi bir telefona sahip olmak, hem de devasa ekranlardan uzak kalmak için hangi cihazları tercih edebilirler? Aslında piyasada ekran boyutu küçük diyebileceğimiz çok sayıda model mevcut. Fakat biz, bu modellerden en iyilerini sunalım dedik. İşte ekran boyutu 4.6-inç'in altında olan en iyi 5 akıllı telefon:
 

 Microsoft Lumia 532


4-inç ekrana sahip bu ufaklık, ucuz bir rakama Windows Phone sahibi olmak isteyenlere birebir. Özellikleri bağlamında giriş seviyesi bir telefon olan Lumia 532, Amazon'da 100 doların altında bir fiyattan satılmakta.

 

 Moto E (2015)


4.5-inç ekrana sahip Moto E, bir önceki versiyonu olan, yani 2014 yılında piyasaya sürülen versiyonun gelişmiş hali olarak karşımıza çıkmakta. Yine fiyat olarak son derece uygun bir rakama sahip olan Moto E, Android Marshmallow güncellemesi alacak cihazlar arasında.

 

 Samsung Galaxy S5 Mini


Abisi Galaxy S5 gibi su ya da toza karşı dayanıklı olan S5 Mini, aynı zamanda kalp ritim ölçümü yapabileceğiniz parmak okuyucu sensöre de sahip. Satışlarda da son derece başarılı bir sonuç elde eden S5 Mini, hem Exynos 3470 hem de Snapdragon 400 çipsetli versiyonlara sahip. 

 

 iPhone 5s


İlk olarak 2013'ün Eylül ayında piyasaya çıkan iPhone 5s, müthiş bir satış rakamı elde etmişti. Zaten telefonun üretimi de hala devam etmekte. 5s'in tercih edilmesinde en büyük etkenlerden biri 4-inçlik ekranı. Zaten son dönemlerde iPhone kullanıcıları büyüyen ekran boyutlarından şikayetli. Bu bağlamda 5s'in onların istediği cihaz olduğu söylenebilir.

 

 Sony Xperia Z5 Compact


Listenin en yeni ve özellikleri bakımından en iyi telefonunu en sona bırakalım dedik. Z5 Compact, 4.6-inç ekranı ile de listenin en büyük ekranlı cihazı. Suya ve toza karşı dayanıklı olan Z5 Compact, Z5 ailesi cihazlarda olduğu gibi Snapdragon 810 işlemciye sahip bir telefon. Yani ekranının küçük olması sizi yanıltmasın; Z5 Compact ateş eden bir cihaz.
2
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
0
0