• Anasayfa
  • Mobil
  • Elephone Bu Sefer de 100 Dolar'a Muhteşem Bir Fiyat/Performans Cihazıyla Geliyor: Ivory

Elephone Bu Sefer de 100 Dolar'a Muhteşem Bir Fiyat/Performans Cihazıyla Geliyor: Ivory

0
0
0
0
0
Çin'in yükselen yıldızı haline gelen ve çeşitli pazarlarda aktif rol alacak olan Elephone, bu sefer de 100 Dolar fiyatıyla muhteşem bir fiyat/performans cihazıyla karşımıza çıkıyor.
Neredeyse her hafta Elephone tarafından gelen yeni telefon haberlerine bu sefer de bir yenisi daha ekleniyor. Şimdiye kadar sundukları telefonlarla özellikle fiyat/performans noktasında olduıkça başarılı iş çıkaran Çinli firma, ilerleyen zamanlarda Xiaomi ve Huawei gibi rakiplerini geçecek gibi duruyor. Şimdi ise haberimize konu olan Ivory adlı telefonuyla fiyat/performans dediğimiz telefonlarda alt seviye için muhteşem bir ürün çıkarıyorlar.

Sadece 100 Dolar gibi bir fiyata satışa çıkacak olan Elephone Ivory, sunduğu özellikler ile bundan birkaç gün önce buradaki haberimizden bahsettiğimiz ZTE Blade A1'e göre performans noktasında daha iyi bir çözüm sunacak.5.0 inç boyutunda ve 2.5D üretim teknolojisine sahip HD ekranı, 8 çekirdekli ve 1.3GHz hızında çalışan MediaTek MT6753 çipseti, ARM Mali-T720 grafik işlem biriminden destek alacak. Ayrıca 2GB RAM tercihiyle daha orta seviyelerde bile yeni görmeye başladığımız bellek miktarını alt seviyelere ulaştıran firma, 16GB da depolama kapasitesi ile karşımıza çıkıyor.7.9mm inceliğiyle üst seviyelere bile tasarımsal güzellik açısından yer yer kafa tutabilecek olan Ivory, ön tarafında bulunan parmak izi okuyucusu ve 4G/LTE desteği ile orta seviye birçok telefondan daha iyi performans sergileyebilecek. Şu anda piyasaya Android 5.1.1 Lollipop sürümü ile gelecek Elephone Ivory, 2016'nın Mart ayında da Android 6.0 Marshmallow sürümüne sahip olacak. Burada da böylece en büyük farkını ortaya koyacak. Çünkü bildiğiniz gibi Android 6.0 sürümü sadece üst seviyelere ve bazı orta seviye cihazlara sunulacakken Elephone tüketicilere verdiği değeri alt seviye telefonuna da bu güncellemeyi sunarak gösterecek gibi görünüyor.Kamera noktasına gelecek olursak 13MP gibi oldukça iyi bir değerde arka kameraya ve flaşa sahip olacak olan cihazda 2MP de bir ön kamera bulunacak. Çift simkart teknolojisini yine klasik olarak 2. simkartı MicroSD olarak kullanabileceksiniz. Böylece 16GB depolama alanıyla da sınırlı kalmayarak 128GB'a kadar depolama desteği sağlayabilmenize olanak tanınıyor. Son olarak da 2800mAh Li-Po bataryasından bahsetmemize ve yorumlamamıza gerek kalmıyor sanırım. Üst seviye birçok telefonda bile zorla bulduğumuz bu değerde bir batarya alt seviyede olmasıyla size çatır çatır batarya derdi olmadan bir kullanım sağlayacak.Bu kadar şeyi 100 Dolar'a getiren Elephone, ülkemiz için olan giriş planlarını da hızlıca yerine getirirse çok iyi olacağa benziyor. Çünkü bu cihazlar ülkemizde satılması halinde çok ciddi satış rakamlarına ulaşabileceği kesin görünüyor. Ayrıca bu konu hakkındaki detayları buradan görebilirsiniz. Diğer Elephone cihazlar hakkındaki detaylara ise buradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0