• Anasayfa
  • Mobil
  • Elephone’dan Android ve Windows 10 Tabalı Süper Telefon: Vowney

Elephone’dan Android ve Windows 10 Tabalı Süper Telefon: Vowney

0
0
0
0
0
​Elephone, Android ve Windows 10 işletim sistemleriyle birlikte çalışan yeni akıllı telefon modeli Vowney’i duyurdu.
Açık konuşmak gerekirse Windows 10’un mobil versiyonundan önce Microsoft’un işletim sistemi, akıllı telefon üreticileri tarafından pek tercih edilmiyordu. (hatta hiç) Fakat Windows 10’la birlikte işletim sisteminin mobil versiyonuyla ilgili bilgiler açığa çıktıkça bu durum değişmeye başladı.

Üretici firmalar yine Android’i tercih ediyorlar fakat bazı şirketler akıllı telefonlarını çift işletim sistemli tabana uygun hale getirmeye başladılar. O firmalardan bir tanesi, son yıllarda adını sıklıkla duymaya başladığımız Elephone.

Şirketin Vowney adlı modeli, aslında birkaç ay önce ortaya çıkmıştı fakat bunlar söylentilerden ibaretti ve somut bilgiler bulunmuyordu. Sonrasında ise cihazın hem Android hem de Windows 10 işletim sistemi tabanına sahip olarak piyasaya çıkacağı doğrulanmış oldu.Özelliklerine bakacak olursak 5.5 inç büyüklüğünde QHD ekrana sahip olan Vowney’de, 3 GB RAM ve 8 çekirdekli Mediatek MT6795 işlemci bulunuyor. Muhtemelen Exmor RS IMX230 sensörlü 21 MP çözünürlüğünde arka kameranın bulunduğu Vowney’de, 4200mAh’lık oldukça büyük bir batarya ve arya yüzünde parmak izi sensörü bulunuyor.Şirketten yapılan açıklamada Vowney’in 30 Eylül’den itibaren satışa sunulacağı belirtiliyor. 299 dolar etiket fiyatına sahip olacak modelin hangi ülkelerde satışa sunulacağı ise belli değil.


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0