En Çok Akıllı Cihaz Kullanan Ülke Singapur

0
0
0
0
0
Akıllı telefonları neredeyse bilgisayarlarımız yerine kullanır olduk. Günlük internetle ilgili işlerimizin çoğunu akıllı telefonlardan halledebilirken, oyun ihtiyacımızı da konsollar yerine gidermeye başladılar. Bu durum insanların internetle olan ilişkisini değiştirdi diyebiliriz.  Bu değişikliği Asya ülkelerine baktığımızda daha net görebiliyoruz. Güney Kore'de bilgisayar yerine, internete akıllı telefondan girme oranı %80. Bu oran Singapur'da %85'e yükseliyor.
Akıllı telefonları neredeyse bilgisayarlarımız yerine kullanır olduk. Günlük internetle ilgili işlerimizin çoğunu akıllı telefonlardan halledebilirken, oyun ihtiyacımızı da konsollar yerine gidermeye başladılar. Bu durum insanların internetle olan ilişkisini değiştirdi diyebiliriz.  Bu değişikliği Asya ülkelerine baktığımızda daha net görebiliyoruz. Güney Kore'de bilgisayar yerine, internete akıllı telefondan girme oranı %80. Bu oran Singapur'da %85'e yükseliyor.

Google'dan gelen verilere göre  Singapur %85'lik bu seviyeyle birinciliği elinde tutuyor. Ayrıca bu araştırmanın 46 ülkede yapıldığını belirtelim.  Bu oran ABD'de %28, Avustralya'da da %17 civarında. Aslında buna sebep olarak Asya bölgesinde üretilen ucuz telefonlar diyebiliriz. Hepimizin bildiği gibi Çin'de üretilen bazı Android cihazlar hem performans olarak çok iyi, hem de düşük fiyatlı. Ayrıca mobil internet, daha uygun fiyatlandırılmış durumda.Diğer bir veride internetin ne amaçlı kullanıldığı üzerine. Türkiye'de internet kullanıcılarının %92'lik bir kısmı sosyal medya için kullanıyorlar internet paketlerini. Bu konuda Google'dan birinciliği kapmışız. Ayrıca iş yeri ve okulda online video izleme oranımız olan %29 ile hatırı sayılır bir yer edinmişiz kendimize.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0