En Çok Satan İşletim Sistemi

0
0
0
0
0
Yeni çıkacak olan Firefox OS ve Ubuntu Touch adlı iki mobil işletim sistemin de piyasaya çıkacağını düşünürsek bu konuda da rekabetin zamanla daha fazla artacağını söyleyebiliriz. Android, iOS ve Windows'un ardından OS savaşında yeni cepheler açılıyor.
 
Her geçen gün dahada büyüyen mobil teknoloji alanında en büyük rekabet şüphesiz ki üretici firmalar arasında gerçekleşiyor ancak mobil işletim sistemleri arasında ki rekabeti de unutmamak lazım. Özellike yeni çıkacak olan Firefox OS ve Ubuntu Touch adlı iki mobil işletim sistemin de piyasaya çıkacağını düşünürsek bu konuda da rekabetin zamanla daha fazla artacağını söyleyebiliriz.

Mobil işletim sistemi konusunda şuanda piyasanın hakimi sizlerin de tahmin edebileceği üzere Android işletim sistemi. Özellikle teknoloji devi Google tarafından satın alındıktan sonra Android işletim sisteminin göstermiş olduğu gelişme gerçekten hatrı sayılır miktarda. Android'in bu konuda ki en büyük rakibi iOS ancak iOS'un da yalnızca Apple'ın mobil cihazlarında kullanıldığını düşünürsek Android'i kullanım sayısı bakımından geçmesinin bir hayli zor olduğunu söyleyebiliriz. Bu iki işletim sisteminin dışında Microsoft'un mobil işletim sistemi Windows Phone'da yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlıyor. Özellikle Nokia'nın Microsoft tarafından satın alınmasından sonra pek çok Nokia marka telefonde Windows Phone işletim sistemini görmeye başladık.

Strategy Analytics adlı firma tarafndan yapılan araştırmalara göre geçtiğimiz yıl içerisinde 781 milyon civarında Android yüklü cihaz satılmış. Bu rakam Windows Phone ve iOS yüklü cihazların satış rakamının 4 katından daha fazla daha öncesinden de bahsettiğimiz gibi bunun en büyük sebebi pek çok firmanın Android işletim sistemini kullanıyor olması. Bu konu ile ilgili olarak Strategy Analytics firmasının yaptığı araştırma verileri aşağıda yer almaktadır.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0