En Düşük SAR Değerine Sahip 20 Telefon

4
2
1
0
0
Dün sizler için hazırladığımız "En Yüksek SAR Değerine Sahip Telefonlar"dan sonra bugün de en düşük olanlardan bahsedelim istedik.
Artık herkesin bu konuda bilinçlendiğinin farkındayız. Telefonların yaymış olduğu radyasyon miktarı olan SAR değerlerine ait dün yapmış olduğumuz "En Yüksek SAR Değerine Sahip 20 Telefon" listesinde sizlere başlığından da anlaşılacağı üzere bizi radyasyona boğan cihazlardan bahsettik. Eğer merak ediyorsanız buradaki bağlantıdan o listemize ulaşabilirsiniz.

Şimdi ise sizler için insan sağlığına önem verdiğini düşündüğümüz ve olabildiğince düşük tutarak vereceği radyasyon zararını minimuma indiren cihazlardan bahsedeğiz. Bu sefer listemizde ise diğer listemize göre ülkemizde daha çok gördüğümüz cihazlar olması da daha önemli olduğunu düşünüyorum. Neyse, fazla lafı uzatmadan listemize geçiş yapalım;Listenin güzel yanı neredeyse tüm cihazlar ülkemizde bulunabiliyor olması. Ayrıca bu değerlerin Avrupa versiyonlarına ait SAR değerleri olduğunu belirtelim. Bu durum özellikle Samsung'da değişiyor. Burada en düşük listemizde olan cihazların ABD versiyonunda +1W/kg değerler mevcut.
 

 5) Samsung Galxy Note Edge (0.24W/kg)


Samsung'un ilk kavisli telefonu olan Note Edge, geçtiğimiz sene Note 4 ile beraber tanıtılmıştı. Bu seneki Edge modellerinden farklı olarak sadece sağ tarafa kıvrımı olan ekrana sahip cihaz, aynı zamanda SAR değeri ile de bizleri sevindiriyor.


 

 4) ZTE Nubia 5 (0.22W/kg)


ZTE'nin en hoş telefonlarından biri olan Nubia serisine ait Nubia 5 modeli de ülkemizde bulunmasa da en düşük sar değerine sahip cihazlardan biri olmasıyla dikkat çekiyor.


 

 3) Samsung Galaxy S6 Edge Plus (0.22W/kg)


Samsung'un bu sene satış olarak da en memnun kaldığı modellerinden biri olan S6 Edge+, küçük kardeşinden farksız olarak daha büyük ekrana sahip versiyonu oluyor. Aslına bakarsanız Note Edge'in 2015 versiyonu olarak da düşünebileceğimiz cihaz aynı zamanda SAR değeri ile de tebriği hak ediyor.


 

 2) Samsung Galaxy Note (0.19W/kg)


Samsung tarafından çıkartılan ilk büyük ekranlı telefon olan Note, 5. versiyonu çıkmasına rağmen SAR değeri olarak firmanın en iyisi olmasıyla dikkat çekiyor. Artık ne kadar eskimiş gibi olsa da hala alınabilirliği olan Galaxy Note, SAR değeriyle de favorimiz oluyor.


 

 1) Verykool Vortex RS90 (0.18W/kg)


İsme bakınca bir gülme gelmiyor değil. Ancak her ne kadar "Bu ne len" diyip almayacak olsak da SAR değeri bazından rekor Verikuul bile desek uygun olacak firmanın Vortex RS90 modelinde bulunuyor. Bu sebeple firmayı tebrik etmek gerekli. Adamlar harbiden Very Cool imiş.Geçen listemizde Motorola'nın egemenliğinde olan SAR imparatorluğunda kullanıcısını SAR değerleri konusunda en çok düşünen firma ise Samsung oluyor. Her ne kadar sevmeyenleri olsa da ciddi manada bu konuda Samsung'u kutlamak gerekli. Ayrıca HTC 2, LG ve Asus ise bir cihazı ile de listede bulunuyor.

Şimdi de aşağıdan kalan modellerimize ve SAR değerlerine bakalım;
 

 En Düşük SAR Değerine Sahip Telefonlar [6-20]


6) Samsung Galaxy Note 2  (0.28W/kg)
7) Samsung Galaxy Mega (0.32W/kg)
8) OnePlus X (0.32W/kg)
9) Samsung Galaxy S6 Edge (0.33W/kg)
10) Asus ZenFone 2 (0.35W/kg)
11) Samsung Galaxy Beam (0.36W/kg)
12) Samsung Galaxy Note 4 (0.37W/kg)
13) Samsung Galaxy Stratosphere II (0.38W/kg)
14) Samsung Galaxy S6 (0.38W/kg)
15) Pantech Swift (0.38W/kg)
16) HTC One A9 (0.41W/kg)
17) LG G2 (0.41W/kg)
18) HTC One M8 (0.42W/kg)
19) OnePlus 2 (0.43W/kg)
20) Microsoft Lumia 535 (0.46W/kg)
4
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
2
1
0
0