En Hesaplı Akıllı Telefon

0
0
0
0
0
En Hesaplı Akıllı Telefon
Kazam, akıllı telefon pazarının yeni yüzü; ancak şirketin kurucuları Michael Coombes ve James Atkins, hem pazarı çok yakından tanıyor, hem de akıllı telefonun ne olması gerektiğini çok iyi biliyor.
HTC İngiltere’nin iki eski yöneticisi Michael Coombes ve James Atkins’in Haziran ayında kuruluşunu duyurduğu Kazam, yoğun çalışmaların ve sessiz sedasız giden geliştirme süreçlerinin ardından ilk modellerini duyurdu.

Thunder ve Trooper adlı iki serisi olan Kazam markasının ileri seviye telefonları Thunder ismi ile anılırken Trooper modelleri giriş seviyesi telefonları bünyesinde barındırıyor. Thunder Q5.0 hakkında henüz bilgimiz olmasa da Q4.5 modeli 1.3 GHz dört çekirdekli bir işlemciye ve 1 Gb RAM’e sahip. 4.5” ekranı ise 854 x 480 çözünürlüğü destekliyor. Trooper serisinin X3.5, X4.0, X4.5, X5.0 ve X5.5 modellerinde ise işlemci iki çekirdeğe düşerken RAM’in de yarısı kaybediliyor; 3.5 ve 4.0 modellerinin çözünürlüğünün ise daha düşük seviyede olduğu belirtiliyor. (WEBTEKNO)

Kazam’ın piyasadaki Nexus 5 gibi ileri seviye modellerin yerini alamayacağı açık; ancak zaten amaç da bu değil. Markanın asıl amacı kullanıcı dostu, hesplı telefonlar sunmak. Harici Micro SD kart girişi ile depolama alanını artırabilen tüm modellerin aynı zamanda bataryaları da değiştirilebilir. Kendi arayüzü için de bir çalışma yapmamış olan Kazam, saf bir Android arayüzü kullanıyor. Kazam’ın aynı zamanda tüm modellerinin çift sim kart yuvası mevcut.

Kazam’ın tecrübeli yöneticilerinin en iddialı oldukları konulardan birisi ise destek servisi. Herhangi bir yazılımsal sorun ile karşılaştığınızda telefonunuza uzaktan erişim sağlanarak sorun çözülebiliyor.

Ayrıca Kazam, tüm modelleri için ilk yıl içerisinde ücretsiz ekran değişimi uyguluyor. Telefonunuzun ekranı kırıldığında ücretsiz olarak değiştirebiliyorsunuz. Bu durum da Atkins’in basın açıklamasında belirttiği noktayı doğruluyor. “Kazam çeşitli ıvır zıvırlarla tüketicinin aklını bulandıran bir marka olmayacak, sektörün tecrübeli isimlerini bir araya getirerek tüketicilerin canını sıkan unsurları çözebilen bir marka olacak.”

Henüz fiyat konusunda yapılan bir açıklama yok; ancak bu bilgi için de uzun süre beklemeye gerek kalmayacak gibi duruyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0