• Anasayfa
  • Mobil
  • En İyi Batarya Performansına Sahip 5 Üst Seviye Telefon

En İyi Batarya Performansına Sahip 5 Üst Seviye Telefon

1
1
0
0
0
Geride bıraktığımız 2015 yılında çıkarılan üst seviye telefonlar arasında en iyi batarya performansı sunan 5 telefonu sizler için listeledik.
Geçtiğimiz gün sizlere buradan aktardığımız "En Kötü Batarya Performansına Sahip 5 Üst Seviye Telefon" listemizden sonra haliyle sizler de en iyilerini merak etmiştiniz. Klasik ve normal kullanımda 200 nit parlaklık sabit olacak şekilde ölçülen bu değerlere göre bu sefer de sizlerin isteği üzerine en iyi batarya performansına sahip 5 telefonu listeleyeceğiz.

Ancak hatırlatmak gerekirse bu sıralamada genel olarak değil, 2015 yılında çıkan üst seviye telefonlar baz alınarak yapıldığını hatırlatalım. (M2 Note ülkemizde çok sevildiği için orta seviye olmasına rağmen ekledik) Şimdi de lafı fazla dolandırmadan en iyi 5 telefona geçişimizi yapalım;
 

 5) Samsung Galaxy Note 5 
Samsung'un geçtiğimiz sene en güvendiği telefonlarından biri olan Galaxy Note 5 en kötü 5. olan kardeşi Galaxy S6'ya göre çok daha iyi performans çıkarmış. 9 saat 11 dakika gibi takdire şayan bir süre elde edilmiş olan Note 5'te şahsen test ettiğim zamanda da batarya konusunda memnun kaldığımı söylemeliyim. Li-Po 3000mAh bataryası az gibi görünmesine rağmen normal ve az kullanımda günü çıkartabildiğim Samsung Galaxy Note 5 sıralamanın kendi adında olduğu gibi 5. sırasında bulunuyor.
 

 4) Sony Xperia Z5 Compact
Güç bakımından direkt olarak üst seviye bir telefon olan ve içinde Snadpragon 810'u barındıran Xperia Z5 Compact, hem 4.6 inçlik küçük ekranı hem de HD gibi uçarı kaçarı olmayan ekran çözünürlüğü ile normal kullanımda Sony'nin Xperia Z3'ten sonraki en iyi batarya performansı sunan telefonu olarak dikkat çekiyor. 2.7000mAh bataryanın normalde de yeterli olduğu telefonda hele ki stamina modunu vs aktif ettiğinizde 2 güne rahat varacak batarya performansı almanız mümkün. 9 saat 27 dakika gibi şahane bir değer sunan Xperia Z5 Compact, küçük ama çok etkili bir telefon olmaya devam edecek.
 

 3) Samsung Galaxy S6 Edge+
Tıpkı Galaxy Note 5 gibi bir diğer büyük ekranlı Samsung telefonu olan Galaxy S6 Edge+, Samsung'un en çok reklamını yaptığı telefonuydu. Bunun hakkını batarya ile de verebilen Galaxy S6 Edge+ yine test ettiğim sırada Galaxy Note 5'ten daha iyi bir performans sunabiliyor. Bunun sebebi ise hem SPen gibi bir detayı olmaması hem de kıvrımlı ekranı sayesinde ekran kapalı konumda sadece yan ekrandan bilgileri göstererek ekstra bir güç tasarrufu sağlıyor olabilmesi olarak gösteriliyor. 9 saat 29 dakika batarya performansı verebilen cihazda normal kullanımda en azından siz eve geçene kadar dayanabilecek bir performans elde edilebilir.
 

 2) Meizu M2 Note
Meizu'nun 2014'te yaptığı şahane MX4 çıkışıyla artık adını dağlara taşlara yazdırtan marka batarya konusunda da oldukça iyi. Bunu ise iPhone'larda gördüğümüz menüsüz oldukça sade ve basit arayüzüne borçlu. 3.100mAh bataryasıyla 9 saat 52 dakika gibi muhteşem bir süre veren M2 Note, bu seviyede batarya ile de tercih edilebilecek bir telefon olduğunu gösteriyor. (Aslında orta seviye bir cihaz olan M2 Note, fazlasıyla tercih edildiği için listeye dahil edildi)
 

 1) Meizu Pro 5
Meizu'nun 2015'teki en iyi kozu durumundaki Pro 5, Samsung dışında tek Exynos 7420 çipsetini kullanan telefon. 3.050mAh batarya ve 2K yerine Full HD bir ekran barındıran Meizu Pro 5, böylece şahane bir performans sunarak birinci sıraya oturuyor. AnTuTu v6'da aldığı 86214 puan ile en iyi üçüncü telefon statüsündeki Pro 5, 9 saat 54 dakikalık efsanevi batarya süresi ile de "Hem iyiyim hem de bataryam sağlam" dercesine şeklini ortaya koymuş.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0