En İyi Kamera Hangi Telefonda?

1
1
0
0
0
Eğer gezilerinizi, arkadaş sohbetlerinizi ve ilginç anları özgün karelerle sosyal medyada sürekli paylaşanlardansanız en iyi kareleri hangi telefonun kamerası ile yakalarsınız.
Bir zamanlar telefonlara eklenen kameralar ekstra özellikti, şimdi ise bir tanesi yetmiyor, telefonun her iki yüzünde de birer kamera arıyoruz. Üstelik her geçen gün daha fazla özellik ve daha iyi görüntü kalitesi ile geliyor bu kameralar. Yüksek çözünürlük, seri çekim, otomatik odaklama, Hd video çekimi ve daha fazla çözünürlük.

Peki ama eğer gezilerinizi, arkadaş sohbetlerinizi ve ilginç anları özgün karelerle sosyal medyada sürekli paylaşanlardansanız en iyi kareleri hangi telefonun kamerası ile yakalarsınız.

İşte karşınızda en iyi 5 akıllı telefon kamerası:
 

 Nokia Lumia 1020


Tecrübeli ve hevesli mobil fotoğrafçılar Lumia 1020’nin kamerasına bayılacaktır; ama kamera sizin için sadece ekstra ise ve sıradan bir kameralı telefon kullanıcısı iseniz daha basit ve uygun fiyatlı modellere yönelmeniz daha mantıklı olacaktır. Zira Carl Zeiss lensleri, odaklama için LED destekli zenon flaşı ile adeta ayrı bir kamera modülü bulunan 41 megapiksel değerinde ve ham görüntü çekip saklayabilen Nokia Lumia 1020 telefonlu bir fotoğraf makinası gibi.
 

 Samsung Galaxy S4


Gerçek anlamda tüm kamera fonksiyonlarına hakim olmak biraz zamanınızı alabilir. Tamam adeta bir alışveriş listesine ihtiyacınız var da diyebiliriz, Samsung Galaxy S4’ün kamerasında uzmanlaşmak için. Ama hey! Kesinlikle, büyük ekranlı ve her şeyi yapabilen bir cihaza sahipsiniz. 13 megapiksel kamerası ve 1080p ekranı ile keskin renklere ve muhteşem kontrasta sahip kareler yakalayabilirsiniz.
 

 Apple iPhone 5S


5S belki de gerekli bir yenileme değildi; ama bu cihaz kesinlikle zamanının en hızlı ve en gelişmiş akıllı telefonu. Kamerasına gelince de elbette Apple tarzı ile beklentileri karşılıyor. Megapiksel yükü bakımından daha hafif ama çekim kalitesi ve imkanları bakımından çok zengin olan bu kamera 8 megapiksel değerinde; ne var ki sakın aldanmayın bu rakamlara yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve videolar çekebilir, hatta A7 işlemcisinin imkanlarını kullanarak çektiğiniz yüksek çözünürlüklü 120 fps videoları yavaş çekimde oynatabilir ve adeta gerçek bir SLR kamera hissi veren fotoğraflara sahip olabilirsiniz.
 

 HTC One


Birkaç kusuru görmezden gelindiğinde neredeyse ideal akıllı telefon diyebileceğimiz HTC One kesinlikle güzel ve iyi bir telefon. Kamerası da her ne kadar HTC’nin yansıttığı şekliyle devrim niteliğinde olmasa da son derece iyi. 4 megapiksel değerindeki kamera HTC’nin UltraPixel sensörü ve LED flaş ile desteklenmiş. Kamerasının iyi olmasının yanı sıra pek çok özellik barındıran kamera uygulaması da gayet kullanışlı.
 

 Nokia Lumia 925


Şimdiden söylemek gerekir ki kamera meraklısı Nokia kullanıcıları, eğer yeterli bütçeleri varsa bu yazıyı okumadan 925’in ağabeyi Lumia 1020’ye yönelsin; ama eğer hem bir Windows telefonum olsun, hem de arada fotoğraf da çekerim diyenlerdenseniz Nokia Lumia 925 sizin için ideal. 8.7 megapiksel kamerası 2 adet LED flaş ile desteklenmiş, yine ağabeyi gibi Carl Zeiss lensleri tercih eden Lumia 925, Nokia’nın her adımda görüntü kalitesini biraz daha artırma geleneğini de sürdürmüş durumda. Otomatik odaklama gibi ekstra özellikleri ile de son derece iyi görüntüler elde edebileceğiniz 925 sosyal medya fotoğrafçıları için biraz fazla bile denebilir.
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0