• Anasayfa
  • Mobil
  • En İyi Kamera Hangisinin: iPhone 6s Plus’ın mı Yoksa Sony Xperia Z5’in mi?

En İyi Kamera Hangisinin: iPhone 6s Plus’ın mı Yoksa Sony Xperia Z5’in mi?

2
1
0
0
0
En İyi Kamera Hangisinin: iPhone 6s Plus’ın mı Yoksa Sony Xperia Z5’in mi?
SuperSaf TV’nin paylaştığı YouTube videosunda, her iki cihazın eşit şartlarda kaydettiği videoların ve çekilen fotoğrafların karşılaştırılması yapıldı.
Her iki cihazın duyurusu yapıldığında, kameralarının bir önceki modellerine göre daha fazla iyileştirildiğini görmüştük. 4K video kaydı yapabilen iPhone 6s Plus ve Xperia Z5, şu an piyasanın ‘kamera’ olarak en güçlüleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. 

Sony’nin, üretimini kendisinin yaptığı kamera sensörlerinin dünya genelinde birçok üretici firma tarafından kullanıldığını biliyoruz. Bu konuda uzun yıllardır saygın bir yeri bulunan Sony, aslında bombayı 4K ekran çözünürlüğe sahip ilk akıllı telefon olan Xperia Z5 Premium ile patlatmıştı. 

iPhone 6s Plus’ın ise Xperia Z5’e oranla daha düşük çözünürlükte kameraya sahip olmasına rağmen sağlam bir performans sergilediğini söylememize gerek yok. 

Lafı fazla uzatmayalım ve hem 4K (2160p) çözünürlükle eşit şartlarda (ışık, açı vs) çekilmiş video kayıtlarına hem de fotoğrafların kıyaslamalarına bakalım. Sizce en iyisi hangisi? Yorumlarınızı eksik etmeyin.
 
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0