• Anasayfa
  • Mobil
  • En İyi Kameralara Sahip Olan Akıllı Telefonlar!

En İyi Kameralara Sahip Olan Akıllı Telefonlar!

0
0
0
0
0
Yeni telefonların piyasaya sürülmesiyle birlikte piyasadaki en iyi kameralı akıllı telefonları bir kez daha derledik.
Akıllı telefon satın alırken dikkat edeceğimiz birçok özellik bulunuyor. Telefonun sahip olduğu işlemci, kullandığı işletim sistemi ve işletim sisteminin sürümü, RAM miktarı, çekirdek sayısı, şarj kapasitesi... şeklinde liste ilerliyor. Telefon satın alırken dikkat etmemiz gereken bu özelliklerin arasında telefonun kemarası da bulunuyor.

Akıllı telefonun fiyatını büyük oranda etkileyen (kamera kalitesi, Apple logosunun sebep olduğu fiyat artışıyla kıyasıya yarışır) bu donanımlar modelden modele, üreticiden üreticiye değişebiliyor. Bu haberimizde piyasada bulunan en iyi kameralı akıllı telefonları sizler için derledik. Bu listeyi birçok kez hazırladığımızın farkındayım ancak yeni telefonların satışa sunulması, listenin değişmesi anlamına geliyor.
 

 Nexus 6P ve Nexus 5XGoogle'ın farklı üreticilere ürettirdiği bu iki telefonun da kamera kalitesi mükemmel. 12.3 MP arka kameraya sahip olan telefonlar f/2.0 lense sahip. Megapiksel'i düşük olan bu akıllı telefonların neden listemizde olduğunu merak ediyor olabilirsiniz (çünkü megapiksel kameranın önemli bir özelliğidir, bilhassa zoom kullanan kişilerin herşeyidir) ancak şunu belirtmekte fayda var: her iki akıllı telefon da 1.55µm boyutlu piksellere sahipler. Yani pikseller normalinden daha büyük, böylece daha çok ışık yakalayabiliyorlar. Daha çok ışık, daha canlı fotoğraflar ve daha çeşitli renkler sayesinde Nexus 6P ve Nexus 5X listemizin değişmez modelleri arasında bulunuyor.
 

 Samsung Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus"Kamera" denildiği zaman Güney Koreli telefon üreticisinden söz etmeden geçmek olmazdı. Piyasanın en iyi kameralarına sahip olan birçok telefon üreten Samsung, Samsung Galaxy Note 5'e and Galaxy S6 Edge Plus'a 16 MP, f/1.9 lensi olan kameralar bahşetmiş. Bu özelliklerin yanı sıra OIS (optical image stabilization) teknolojisine sahip olan telefonlar, tartışmasız bir şekilde en iyi kameralardan birisine sahipler. Bu telefonların yanına Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge de eklenebilir. Kamera teknolojisi olarak neredeyse tamamen aynı özelliklere sahip olan 4 model, listemizde bulunmayı eşit oranda hakediyor.
 

 LG V10 ve G4LG'nin G4 ile ürettiği mükemmel kamera teknolojisini LG V10'da da devam ettirmesi şaşırılacak bir durum değil. 16 MP kameraya, f/1.8 lense sahip olan bu akıllı telefonlar, kamera ile uğraşmayı seven kullanıcıların hayallerini süsleyen fotoğraf ve video düzenleme uygulamalarına da sahipler. LG V10, kendinden önceki modeli olan G4'e oranla daha detaylı düzenleme seçeneklerine sahip. Ancak G4 bu açığını 8 MP ön kamera ile kapatmayı başarmış. V10'un ön kamerası 5 MP ve Dual Lens teknolojisine sahip. Bu telefonları sadece fotoğraf çekmek için bile satın alabilirsiniz.
 

 Sony Xperia Z5Kameraları sıralarız da kamera üreticisini unutur muyuz? Sektörün en iyi kameralarından birisine sahip olan Sony Xperia Z5, 23 MP kameraya sahip. Exmor RS sensörü bulunan akıllı telefon sadece 0.03 saniyede odaklanabiliyor. 5x Clear Image Zoom, fotoğraf sabitleme teknolojisi ve hızlı odaklanması bulunan bu telefon sayesinde yaklaşık 100 metre uzakta bulunan arkadaşınızı koşarken net bir şekilde çekebilirsiniz.
 

 Motorola Moto X StyleÜrettiği kaliteli akıllı telefonlara rağmen orijinal şirketinden ayrılacak kadar çok değer kaybı yaşayan Motorola, çizgisini bozmadan kaliteli telefonlar üretmeye devam ediyor. 21 MP kameraya sahip olan Motorola Moto X Style, Sony'nin üretmiş olduğu IMX 230 sensörü kullanıyor. f/2.0 lense sahip olan bu kamera birçok özelleştirmeye ve büyük bir ekrana sahip. Bu da Motorola Moto X Style'ın verdiğiniz paraya değmesini sağlıyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0