• Anasayfa
  • Mobil
  • En İyi Parmak İzi Sensörüne Sahip Telefonlar!

En İyi Parmak İzi Sensörüne Sahip Telefonlar!

3
2
0
0
0
Piyasaya yeni çıkan telefonlarda oldukça sık karşılaştığımız parmak izi sensörü, acaba hangi telefonda daha iyi performansa sahip?
Günden güne gelişen mobil cihazlar sektörüne her sene yeni birkaç teknoloji katılıyor ve markalar bu teknolojiye göre cihazlarını şekillendirerek piyasayı domine etmeye, ona ayak uydurmaya çalışıyorlar. Geçtimiz senelerde akıllı telefonlarda kullanılmaya başlanmasıyla birlikte hayatımıza sessiz sedasız giren parmak izi okuyucu sensörler, şu an markaların "amiral gemisi" olarak adlandırılan en iyi telefonlarının çoğunda bulunuyor. Parmak izi sensörünün bulunması oldukça kullanışlı olabilir ancak bu sensörü kendileri üreten veya üretim için başka firmalarla anlaşan akıllı telefon üreticileri, acaba hangi cihazlarda parmak izi sensörünün en iyi performanslı olanını kullandı?

Uygulama, hissetme, güvenilirlik ve güvenlik konusunda birkaç şekilde sınanan en iyi 5 parmak izi sensörüne sahip telefonları sıraladık.
 

 1- Nexus 6P ve Nexus 5XBu iki telefon da Google için üretilmesinin yanı sıra birisi LG, diğeri ise Huawei tarafından üretildi. Google'ın aynı parmak izi sensörünü kullandığı bu telefonlar, piyasada bulunan en iyi sensörlere sahip.
 

 2- Samsung Galaxy Note 5 ve S6 Edge PlusÖnceki telefon modelleri olan Galaxy S5 ve Note 4'te pek kaliteli olmayan parmak izi okuyucuları kullanan Samsung, yeni telefon modellerinde bunu değiştirmeye karar vermiş. Aynı sensörleri kullanan modeller, piyasanın en iyi ikinci parmak izi okuyucusuna sahip. Samsung sensörünün ikinci sırada bulunmasının nedeni sensörün ancak telefonun ekranı açıkken çalışabilmesi. 
 

 3- Huawei Mate SListemizde birinci sıraya sahip olan Nexus 6P'nin üreticisi olan Huawei'nin kendi telefonunda da en iyi sensörlerden birisini kullanmış olması pek sürpriz sayılmaz. Çoğu telefon modeline göre parmak izi okuyucu sensörü ilginç bir kısımda bulunan Mate S, uygulamalardan dolayı listenin 3. sırasında yer alıyor. Sensör telefonun kilidini açabiliyor ancak bunun gibi işlemler dışında kullanım alanı yok.
 

 4- OnePlus 2Listede bulunan diğer telefon modellerinden farklı bir sensöre sahip olan OnePlus 2, sensörü Samsung'un yaptığı gibi telefonun alt kısmına yerleştirmiş. İstenildiği takdirde "home" tuşu olarakta kullanmak üzere ayarlayabildiğiniz bu sensör, diğer telefon modellerinin sahip olduğuna göre küçük sayılabilir. OnePlus 2'nin listemizde 4. sırada olmasının nedeni telefonun sensörünün sadece basit işlemler için kullanılabilir olması.
 

 5-LG V10LG V10 da parmak izi okuyucu sensörü telefonun arka kısmında bulunduran modellerden birisi. Ancak telefonun arka kısımda bulunan güç tuşu, öncelikle bu tuşa basmanızı ardından açılan ekranla birlikte parmak izi okuyucu sensörü kullanmanızı gerektiriyor. Hem sensörün ekran açılmadan kullanılamaması, hem de ekranı açmak için gerekli olan tuşun zor sayılabilecek bir kısımda bulunması, LG V10'un bu kaliteli sensörünün listenin en sonunda yer almasına neden oldu.
3
2
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
0
0
0