• Anasayfa
  • Mobil
  • En Kötü Batarya Performansına Sahip 5 Üst Seviye Telefon

En Kötü Batarya Performansına Sahip 5 Üst Seviye Telefon

0
0
0
0
0
Günümüzde 2000TL üzeri fiyatlara satılan üst seviye telefonlar arasında en kötü batarya performansına sahip telefonları sizler için listeledik
Günümüzde artık minimum 2000TL vermek zorunda olduğumuz amiral gemi telefonlardan bu kadar para vermişken her yönden iyi bir performans bekliyoruz. Aslında genel bazda günlük kullanımı rahatlıkla karşılayabilen bu telefonlar için her akıllı telefon kullanıcısının canını sıkan detay ise batarya performansı oluyor. Asus ZenFone Max, Lenovo Vibe P1 vb. büyük bataryalı telefonlar dışında klasik üst seviye cihazlarında düşük tutulmaya çalışılan bataryalar sebebiyle birçok kullanıcı günü kurtardığı zaman şükreder hale geldi.

Haliyle artık batarya performansının önemi arttı ve biz de sizler için en kötü batarya performansına sahip ve 2015 yılında ülkemizde satılan 5 üst seviye telefonu sizler için sıraladık;
 

 5) Samsung Galaxy S6
Kötünün iyisi konumunda sayılabilecek Samsung'un son üst seviye telefonlarından Galaxy S6, özellikle Exynos 7420 çipsetiyle performans canavarı gibi gözükse de aynı zamanda bu performansın götürdüğü batarya miktarı 2550mAh dolaylarında olduğu için yetersiz kalıyor. Testlere göre 7 saat 14 dakika bir batarya süresi sunabilen cihaz yoğun kullanımda ise çok daha düşük oranlara geriliyor.
 

 4) Sony Xperia Z5 / Sony Xperia Z5 Premium
Sony'nin IFA'da tanıtmış olduğu yeni Xperia serisi telefonlar birçok yönden beğenilse de Sony firmasının Xperia Z3 ile yakaladığı batarya performansının oldukça gerisinde kalıyor. Ortalama 7 saat 5 dakikalık bir süre vaad edebilen cihazlarda 4K çözünürlüğünde daha büyük ekrana sahip Premium da kardeşi ile yakın performans gösteriyor. Bunu sebebi tabiki 4K nın sadece video ve fotoğraf konusunda aktif olması. Sürekli 4K ekrana sahip olsa şüphesiz son sırada olacaktı.
 

 3) HTC One M9
HTC'nin büyük umutlarla piyasaya sürdüğü ama Qualcomm'un Snapdragon 810 çalımını en büyük yiyen firma olarak birçok sıkıntı yaşayan, metal gövdesi sebebiyle cayır cayır yanacak raddelere gelebilen One M9, bir de batarya performansı olarak yetersiz kalıyor. 2840mAh gibi bir batarya seviyesinde 6 saat 25 dakika gibi bir değer sunabilen One M9, oyun oynanması halinde daha düşük bir seviyelere inerken bir yandan da bu soğuk havalarda soba görevi görebilir.
 

 2) LG G4
Qualcomm tarafından Snapdragon 810'dan sıyrılarak Snapdragon 808'i tercih eden LG G4, bu konuda başarılı bir hareket yapmasına rağmen bir türlü 3.000mAh alışkanlığından vazgeçemeyen LG sayesinde batarya konusunda sınıfta kalıyor. 6 saat 6 dakika gibi bir süre verebilen G4, sahiplerinin birçoğunu da batarya yetersizliği konusunda çıldırtabilme yeteneğine sahip.
 

 1) LG V10
LG'nin birçok inovatif yenilikle sunduğu V10, gerçekten oldukça başarılı ve belki de benim gözümde yılın en iyi cihazı. Ancak ekranında, tasarımında ve birçok detayda değişiklik yaparak premium dediğimiz telefon konumunda bambaşka bir yere getirmesine rağmen yine ve yeniden 3.000mAh batarya kullanması sebebiyle daha fazla özellik sunan V10'u G2'nin de önünde yılın en kötü batarya performansı sunan telefonu ilan ettiriyor. Ortalama kulanımda 5 saat 51 dakika gibi bir akıllı telefon için çok yetersiz olan bu değeri bir de yoğun kullanımda düşünecek olursak ya çıkarılabildiği için yedek batarya ya da taşınabilir şarj aletinin yanınızda bulundurmanızı ciddi manada tavsiye ediyorum.

Ancak bir detayı belirtmekte fayda var. LG V10 her ne kadar en çabuk biten bataryaya sahip olsa da aynı zamanda 65 dakikada tam dolum sağlayan hızlı şarj özelliği ile de aynı zamanda yılın en çabuk dolum sunan telefonu oluyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0