Antutu, Mayıs Ayının Performansı En Yüksek 10 Akıllı Telefonunu Açıkladı!

0
0
0
0
0
Antutu'nun Mayıs ayı en performanslı akıllı telefon listesi açıklandı. Özellikle listenin zirvesindeki akıllı telefon modelleri oldukça şaşırtıcı.
Antutu’nun her ay düzenli olarak yayınladığı akıllı telefon performans ölçümleri Mayıs ayı için de yayınlandı. Mayıs 2016’da en yüksek puanlı 10 akıllı telefon listesinde özellikle zirvedeki modeller arasında teknoloji devlerinin amiral gemisi modellerinden herhangi birinin yer almaması dikkat çekti. 

 Zirvede Hangi Modeller Var?

Zirvedeki üçlü en yüksek puanları toplayan Vivo Xplay 5 Elite, LeEco Max 2 ve Lenovo ZUK Z2 Pro oldu. 138 bin puanın üzerinde birbirlerine çok yakın olan ikiliyi 136 bin 853 puana sahip Lenovo ZUK Z2 Pro takip etti.  Tabii ki güçlü donanıma sahip modellerin bu tür bir benchmark testinde zirvede olması normal ancak yazılım işin içine girince gerçek kullanımda durum farklılaşıyor. Performans testleri iyi hoş ama cihaz ne kadar stabil önemli olan biraz da bu…

 Donanım İyi Bir Telefon İçin Tek Veri Değildir!

Gelelim listenin orta sıralarına… Tabloya baktığımızda ilk 5’e giren en popüler cihazın Samsung’un Galaxy S7 Edge modelinin olduğunu görüyoruz. Hemen ardından iPhone 6s ve 4 inç’lik iPhone SE yer geliyor. LG’nin yeni amiral gemisi G5 ise iPhone’lara sıcak bir şekilde takip ediyor. Kişisel düşüncem sadece bu tür performans testlerine bakarak satın alınacak telefon modeline karar vermemek. Çünkü, bir akıllı telefon sadece donanımdan ibaret değildir. İşçiliğinden malzeme kalitesine, güvenliğinden stabilizasyona kadar birçok farklı parametreyi bir arada değerlendirmek gerekiyor. Bu nedenle, listede gerilerdeymiş gibi görünen amiral gemilerinin aslında daha tercih edilesi cihazlar olduğunu söyleyebiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0