• Anasayfa
  • Mobil
  • Eski Apple CEO'nun Şirketine Ait Telefon Türkiye'ye Geliyor: Obi Worldphone SF1

Eski Apple CEO'nun Şirketine Ait Telefon Türkiye'ye Geliyor: Obi Worldphone SF1

0
0
0
0
0
Apple'ın eski CEO'su tarafından kurulan Obi Worldphone şirketine ait telefon, çok yakında Türkiye'ye geliyor.
iPhone'lar her ne kadar piyasanın en iyi birkaç telefonundan biri olsa da, sahip oldukları etiket fiyatları ile biraz cep yakabiliyorlar. Zaten kullanıcıları iPhone'dan uzaklaştıran en belirgin özellik genelde bu oluyor.

Ancak, iPhone'la az da olsa bağlantısı olan bir ürün, belki size cazip gelebilir; Obi Worldphone SF1. 1983-93 yılları arasında Apple'ın CEO'su olan John Sculley'in Apple'dan ayrılarak kurduğu Obi Worldphone şirketine ait telefon, Generali Sigorta'nın desteği ile Türkiye'de satışa çıkmaya hazırlanıyor.Yine Apple'ın tozunu yutmuş isimlerden olan Robert Brunner imzalı telefonun özellikleri de dikkat çekici. 5-inç Full HD ekrana sahip telefonda bu ekran Gorilla Glass 4'e emanet. 1.5GHz'lik sekiz çekirdekli Snapdragon 615 çipset ve Adreno 405 grafil işlem birimi bulunan telefonda 16GB ve 32GB olmak üzere iki farklı versiyon da mevcut.

Obi Worldphone SF1'in 16GB'lik versiyonda 2GB RAM, 32GB'lik versyionda ise 3GB RAM bulunmakta. 3.000mAh batarya ve Android 5.0.2 işletim sistemi de telefonun diğer özelliklerinden. Obi Worldphone SF1'de bunların yanı sıra Sony Exmor sensörlü 10MP'lik arka ve 5MP'lik ön kamera da bulunuyor.23 Kasım'da gerçekleşecek etkinlik kapsamında Türkiye'de satışa sunulacak telefon ile birlikte Genarali Sigorta da mobil sigortacılık sistemini tanıtacak. Obi Worldphone SF1 yurtdışında 250 dolardan satışa sunulmuştu. Türkiye pazarında fiyatının ne olacağı ise henüz bilinmiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0