• Anasayfa
  • Mobil
  • Eski iPhone Sahipleri Apple'ın Yüzünü Güldürecek!

Eski iPhone Sahipleri Apple'ın Yüzünü Güldürecek!

1
0
0
0
0
Eylül ayında yeni bir iPhone modeli duyurmaya hazırlanan Apple'ın en büyük hedef kitlelerinden biri de eski iPhone sahipleri. Yapılan araştırmalar Apple'a buradan büyük bir pay düşeceğini gösteriyor.
Hemen her gün yeni bir sızıntı ile gündeme gelen yeni iPhone modeli için artık son birkaç aya girildi. Henüz iPhone 7 olarak adlandırılıp adlandırılmayacağı bilinmeyen model ile ilgili son iddialar ise Apple’ı sevindirecek türden. Pazar araştırma şirketi Cowen and Company’den Timothy Arcuri’ye göre Apple’ın “iPhone 7” olarak adlandırılan yeni telefonuna talip olacak potansiyel kitle giderek artıyor.

 Eski iPhone Sahipleri Artıyor!

Apple’ın en büyük müşterileri önceki iPhone sahiplerinden oluşacak. Eski iPhone modellerine sahip kullanıcıların da payı giderek artıyor. Tahminlere göre cihazını güncellemek isteyen potansiyel kullanıcı oranı önümüzdeki 4 ya da 5 çeyrekte yüzde 43 oranına ulaşacak. Hali hazırda neredeyse 3 iPhone sahibinden 1’i iki ya da daha önceki nesillere ait cihazları kullanıyor.

 Daha Satışa Çıkmadan 80 Milyon Müşterisi Var

Yapılan hesaplamalara göre iPhone 7’ye geçiş yapabilecek potansiyel eski model kullanıcı sayısı 70 - 80  olarak belirtiliyor. Yani, Apple’ın çok da büyük yeniliklere yer vermeyeceği söylenen gelecek iPhone modeli için 80 milyona yakın “cepte” müşterisi buluyor. Tabii ki analistlerin yaptığı bu hesapları Apple da çoktan yapmış ve ona göre pozisyon almıştır. Açıkçası, daha duyurulmayan bir modelin 70 - 80 milyon potansiyel alıcısının bulunması inanılmaz bir rakam. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0