• Anasayfa
  • Mobil
  • Facebook Canlı Yayın Özelliği Android için Aktif Duruma Geldi!

Facebook Canlı Yayın Özelliği Android için Aktif Duruma Geldi!

0
0
0
0
0
iPhone kullanıcılarının bir süredir sahip olduğu Facebook canlı yayın özelliği Android için kullanıma sunuldu. Yeni özelliğe ve nasıl kullanıldığına birlikte göz atalım...
Facebook canlı yayın özelliği iOS uygulamasında bir süredir aktif durumda. Buna rağmen, özellikle ülkemizdeki Android kullanıcıları Facebook’un bu özelliğine bugüne kadar sahip olamadı. Geçtiğimiz Şubat ayında Facebook’tan yapılan açıklama, Android kullanıcıları için canlı yayın özelliğinin ABD’den başlayarak bölge bölge aktif duruma geleceği yönündeydi. Aradan geçen birkaç aydan sonra beklenen gün nihayet geldi.

 Yeni Özellik Ülkemizde Aktif Duruma Geldi!

Resmi bir açıklama olmasa da, ülkemizde bazı Android kullanıcıları için Facebook canlı yayın özelliği aktif duruma gelmiş görünüyor. Yavaş yavaş ilerleyen sunucu bazlı güncellemede, Facebook uygulamasına giriş yapan kullanıcılar “durum güncelleme” bölümünde “canlı yayına geç” seçeneğini görebiliyor. Nexus 5 üzerinden alınan aşağıdaki ekran görüntüsünde Facebook canlı yayın özelliğini görebilirsiniz. Yeni özellik sunucu bazlı olarak gelse de, uygulamada aktif olabilmesi için Android için Facebook uygulamasını son sürüme güncellemenizi tavsiye ederiz. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0