• Anasayfa
  • Mobil
  • Facebook'tan Periscope'a Rakip Canlı Yayın Özelliği Yolda!

Facebook'tan Periscope'a Rakip Canlı Yayın Özelliği Yolda!

0
0
0
0
0
Facebook 2 gün önce duyurduğu 7 saniyelik profil videosu özelliğinin ardından şimdi de Periscope ve Meerkat gibi canlı yayın desteğini de duyurdu.
Facebook son dönemde kendini hızlıca geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde duyurduğu 7 saniyelik videolar ile profil videosu oluşturma özelliğini Android platformunda test eden firma şimdi de Periscope ve Meerkat gibi canlı yayın uygulamalarına rakip olacak şekilde canlı yayın desteği getiriyor.

Kullanım olarak Periscope ve Meerkat'a oldukça benzeyen "Live Videos" özelliği Facebook uygulamalarında durum yazma bölümğnde sağ alt tarafa eklenecek canlı yayın butonu ile hazırlanabiliyor olacak.Buna tıkladıntan sonra kameranızı aktif edecek olan Facebook'ta yayını başlatmak için bir başlık ve eğer yanınızda arkadaşınız varsa etiketleyerek "Go Live" diyip yayına başlayabiliyorsunuz. Sonrasında ise yukarıda izleyen sayısı ve yayın süresini görebileceğiniz uygulamada sağ üst köşede ise kamera değiştirme tuşu bulunacak. Alt tarafta katılanların ve yorumların bulunduğu bir akış kısmında beğendiğiniz yorumları da like butonu ile gösterebileceksiniz.

İzleyen kullanıcıların ise "Subscribe" yani takip etme tuşu ile istediği kişilerin canlı yayınları başladığında bildirim olarak haberdar olabilecekler. İlk etapta Amerika Birleşik Devletleri'ndeki iPhone kullanıcılarına bugünden itibaren sunulan bu özellik daha sonra diğer platformlara ve ülkelere getirilecek.
 

Posted by Facebook on 2 Aralık 2015 Çarşamba

Bunun yanı sıra Kolaj özelliğini de ekleyen Facebook tek bir durum veya konu hakkında fotoğraf ve video paylaşımınızı kolaylaştıracak. Fotoğraf kısmına girdiğinizde son çektiğiniz fotoğrafları sıralayan sistemde dilediğiniz fotoğrafları ve videoları ekleyip çıkararak ardından da bir başlık ekleyerek paylaştığınızda ayrı bir albüm gibi ancak daha hoş bir şekilde paylaşılmış olacak. Sizi takip edenlerin kolajınızı akış biçiminde değişen fotoğraf ve videolar olarak görebildiği uygulama da bugün tüm iPhone kullanıcılarına sunulurken Android tarafında 2016 yılında gelecek.
 

Posted by Facebook on 2 Aralık 2015 Çarşamba
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0