• Anasayfa
  • Mobil
  • Facebook, Fotoğraflara Snapchat Tarzını Getirmeye Hazırlanıyor

Facebook, Fotoğraflara Snapchat Tarzını Getirmeye Hazırlanıyor

0
0
0
0
0
Facebook, fotoğraflar platformu için Snapchat’te olan çıkartma ve metin ekleme gibi yeni bir özellik daha eklemeye hazırlanıyor.
iOS platformu için yeni bir fotoğraf yükleyicisini test eden Facebook, bu özellik sayesinde Snapchat’te olduğu gibi çıkartmalar, filtreler ve yazılar eklenmesini sağlayacak. Bunun dışında Instagram’da olduğu gibi (örneğin Vintage) renk düzenleyici özellikler de eklenecek. Sosyal ağın en büyük kullanıcı kitlesi olan 15 - 25 yaş aralığındaki gençlere yönelik bir girişim olarak nitelendirilebilecek bu özellik, Facebook’un farklı uygulamalarda zaman geçiren kullanıcılarını daha çok kendisine çekme çabası olarak değerlendirilebilir.

Mobil platformundaki rakiplerinin en dikkat çekici özelliklerini kendisinden bağımsız uygulamalar hazırlayarak kullanan (bunlardan bazıları Poke ve Sapan) Facebook, bu hamlesiyle özelliklerin artık direkt olarak Facebook üzerinden kullanılmasını sağlamaya başladı. Kullanıcıların ilgisini çekeceğini düşündüğümüz bu özelliğin yakın bir zamanda iOS platformu için geleceğini düşünüyorum.


0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0