• Anasayfa
  • Mobil
  • Facebook Messenger'a Snapchat'in En İyi Özelliklerinden Birisi Geliyor!

Facebook Messenger'a Snapchat'in En İyi Özelliklerinden Birisi Geliyor!

1
0
0
0
0
Facebook Messenger, Snapchat'in kolay ekleme özelliği tam anlamıyla çaldı.
Kendi mesajlaşma platformu olan Messenger'ı herkesin kullanmasını isteyen ve en yaygın olan mesajlaşma platformu yapmak için durmadan çalışan Facebook, Messenger'ı yenilemekten asla vazgeçmiyor. Son yaptığı güncellemelerle bu mesajlaşma platformunu daha sosyal yapan Facebook, şimdi de Messenger üzerinen konuşmaya ve yeni arkadaşlar edinmeye teşvik eden yeni bir özelliğin yolda olduğunu bildirdi. 

Aslında bu özelliğe tam olarak "yeni" demek yanlış olurdu çünkü gelecek olan özellik, Messenger'ın en büyük rakiplerinden birisi olan Snapchat'in zaten sahip olduğu özelliklerden birisi. "Kod taratma özelliği" olarak bahsedebileceğimiz bu özellik sayesinde her Messenger kullanıcısı kendine özel bir koda sahip olacak. Bu kodları, profilinize özel olarak şekillendirilmiş QR kodları olarak düşünebilirsiniz. Kodlar sayesinde Messenger'dan birisini eklemek istediğiniz zaman Messenger'ın kod taratma sistemini açmanız ve ekleyeceğiniz kişinin kodunu taratmanız yeterli olacak.

"Seni Messenger'dan ekleyebilir miyim?" cümlesini yakın zamanda duyabileceğimizi düşünmüyorum ancak Facebook'un yakında kullanıma sunmayı planladığı bu özellik, Messenger kullanmayı seven kişilere büyük oranda kolaylık sağlayacaktır.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0