Facebook Messenger'a Spotify Butonu Geldi!

0
0
0
0
0
Facebook'un mesajlaşma servisi Facebook Messenger'a Spotify butonu da eklendi.
Günümüzde müzik dinlemek için genel olarak radyo ve müzik kanalları yerine YouTube ve Spotify gibi servisler tercih edilmeye başlandı. Hatta Spotify'daki sağlam atılımlar sonucunda neredeyse birçok kullanıcı ya ücretsiz ve reklamlı ya da premium versiyonlarını kesinlikle kullanıyor.

Hal böyle olunca genel manada sevilen vs ne varsa kendine entegre eden Facebook, Messenger servisine Spotify butonunu da ekleyerek kullanıcılar arasında müzik paylaşımını da sağlamaya başladı.İlk olarak beta kullanıcılarına gelen bu özellik kısa sürede diğer Facebook Messenger kullanıcılarına da gelecek. Sistem ise oldukça basit: Normalde yazı yazdığınız kısmın üstünde olan fotoğraf ekleme, resim ekleme emoji ya da sticker gönderme butonlarının en sağında artık bir de Spotify logosu bulunuyor. Bu logoya tıkladığınızda ise Spotify'ın arama ekranı geliyor ve istediğiniz şarkıyı arkadaşınıza buradan dinlemesi için önerebiliyorsunuz. Direkt olarak mobilde Spotify uygulaması ile ortak çalışan sistem PC'de de direkt olarak Spotify uygulaması ile de uyumlu çalışıyor.

Ufak bir yenilik olsa da müzik paylaşımı noktasında kolaylık sağlayan bu sistem aynı zamanda milyonlarca Facebook Messenger kullanıcısına Spotify'a geçişi de sağlamada ciddi katkı sağlayabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0