• Anasayfa
  • Mobil
  • Facebook Messenger’a Yepyeni Özellikler Eklendi

Facebook Messenger’a Yepyeni Özellikler Eklendi

0
0
0
0
0
Facebook’un Messenger platformundan sorumlu ismi David Marcus, uygulamaya gelen yeni özelliklerden bahsetti.
WhatsApp’ı satın aldıktan sonra sanki buranın üzerine daha çok düşüyormuş gibi görünen Facebook, Messenger’a da yenilikler getirmeyi ihmal etmiyor. Facebook’un Messenger platformundan sorumlu ismi David Marcus, Facebook profili üzerinden bazı bilgilendirmelerde bulundu. 

Öncelikle rakamlar üzerinden bilgilendirmede bulunan Marcus, Messenger’ın aylık 900 milyon aktif kullanıcısının olduğundan bahsetti. Facebook Messenger ve işletme sayfaları arasında 1 milyardan fazla mesaj gönderildiğini belirten Marcus, uygulamanın şirketler ve markalar için ne kadar ciddi bir platform olma yolunda olduğunu gösterdi.Gelelim yeniliklere. David Marcus, Messenger’a kullanıcıların kendilerine özel isim (username) belirleme özelliğinin eklendiğini açıkladı. Bunun hem normal kullanıcılar hem de işletmeler için kullanışlı bir özellik olacağını belirten Marcus, “m.me/[kullanıcıadınız]” (şu an kullandığınız kullanıcı adınızı yazacaksınız) yazarak kendinize özel bir bağlantı oluşturabileceğinizi söylüyor. Bu linke tıklandığında isteyenler size mesajlarını direkt olarak ulaştırabilecekler. Bunun dışında SnapChat kullanıcılarının yakından bildiği QR kod özelliği Facebook Messenger’a da geldi. Bu özellik, profil fotoğrafınızın QR kod ile okutulduğunda size ulaşılmasını daha kolay hale getirecek. 

Kısacası gelen iki özellik de insanların birbirleriyle olan iletişimini daha kolay hale getirmeye yönelik. Zaten Zuckerberg’in de her seferinde söylediği şey de buydu: Dünyadaki tüm insanların birbirleriyle rahatça iletişimde kalmalarını sağlamak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0