Facebook Messenger'da Görevimiz Tehlike Dönemi Başlıyor: 'Bu Mesaj Kendi Kendini İmha Edecek!'

0
0
0
0
0
Belki bir ajan değiliz ama yazışmalarımızı ilgisiz kişilerden korumak hepimizin hakkı. Facebook'un yeni özelliğiyle bu konudaki şüphelerimiz son bulacak.
Kişisel güvenliğe yönelik tedbirler son dönemde teknoloji devlerinin gündeminde. Özellikle son kullanıcıların bu yöndeki talepleri şirketleri harekete geçirmiş görünüyor. WhatsApp’ın varsayılan olarak sunduğu uçtan uca şifreleme özelliği, gönderdiğimiz özel mesajların başka kişilerin eline geçmesini engellerken, Facebook Messenger’ın yeni özelliği de mesaj gizliliğini bir adım daha öteye taşımaya hazırlanıyor.

 Bu Bant Kaydı Kendi Kendini İmha Edecek!

Kendi kendini imha eden mesajlar” denildiğinde akla Görevimiz Tehlike serisinin gelmemesi imkansız. Görünen o ki, filmde ajanlara görevini bildiren ve sonra kendi kendine yanan bant kayıtları gibi bize gelen mesajlarda kendi kendini yok edecek. Belki bir ajan değiliz ama hepimizin gizli kalmasını istediğimiz yazışmalarımız var ve günümüzde daha kolay başka ellere düşebilir.

 Yeni Özellik Nasıl Çalışacak?

Twitter hesabı iOSAppChanges tarafından yayınlanan görseller, iOS için Messenger 68.0 sürümünde, bazı kullanıcılara aşağıdaki ekran görüntüsünde yer alan uyarının çıktığını gösteriyor. Uyarıdan anlaşıldığı gibi, istenildiğinde mesajların gönderildikten belli bir süre sonra “görünmez” olmasını sağlayabiliyorsunuz. Yani, karşınızdaki kişiye mesaj göndermeden önce “5 dakika sonra görünmez ol” gibi bir seçenek işaretlemeniz mümkün. Böylece, mesajınız iletildikten sonra sizin belirttiğiniz sürenin bitiminde görünmez oluyor. Alıcı cihaz başkalarının eline geçse de mesajlarınız okunamıyor.

 Ne Zaman Geliyor?

Kendi kendini görünmez yapan mesajlar Messenger 68.0 kullanan iOS kullanıcıları için sunulmaya başladı. Android kullanıcıları ise henüz yeni özelliğe sahip değil. Buna ek olarak “gizli sohbet” özelliğinin de Facebook tarafından geliştirilmekte olduğu biliniyor. Bakalım, güvenlik yenilikleriyle güncellenecek olan Facebook Messenger ne zaman gelecek?
 
  Facebook Messenger Mobil Uygulamasını İndir
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0