Facebook Messenger, Materyal Tasarıma Geçti!

0
0
0
0
0
Android'in Lollipop sürümünden bu yana dilinden düşürmediği "Materyal Dizayn" anlayışından Facebook Messenger da nasibini aldı.
Google'ın mobil işletim sistemi olan Android'in 5.0 Lollipop sürümündeki en büyük değişiklik tasarımsal bazda gelmiş, "Materyal Dizayn" adını alan yeni tasarım anlayışını benimseyen Android, bunu uygulama geliştiricilerden de istemişti. Hatta materyal dizayn anlayışına geçen uygulamaları Google Play'de diğerlerine oranla daha önde gösteren firma, biraz istemsiz dayatma durumu yaşatıyor.

Aslında genel manada gayet sade, şık, göze hoş gelen bir tasarım anlayışı olduğunu da unutmamak gerek. Şimdi ise bu anlayışı uygulayan Facebook oldu ve Facebook Messenger'ı materyal tasarım ile yeniden düzenledi.Sizlere daha önce buradan bahsettiğimiz geçiş noktasında Messenger'ı beta olarak kullananlar dikkat etmiştir, çünkü onlara parça parça gelmişti. Fakat bugünden itibaran birçok kullanıcıya da güncelleme olarak sunulmaya başlayan yenilik ile eskisinden pek de bir farkı olmayan, fakat materyal dizaynın getirdiği şıklığı ve sadeliği de tamamen almış bir arayüz ile karşımıza çıkıyor.Kullanım açısından bir önceki haline oranla neredeyse hiçbir farkı olmayan yeni tasarımdaki mesaj yazma ve arama gibi işlevleri yapabileceğiniz sağ alttaki yuvarlak + ikonu daha rahat ve kolay kullanılabilir olmuş diyebiliriz.Facebook Messenger'a aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz. Eğer daha güncelleme gelmediyse kısa sürede size de ulaşacaktır.
 
  Facebook Messenger İndir

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0