• Anasayfa
  • Mobil
  • Facebook, Mobil Uygulamasındaki Uygulama Reklamlarını Geliştiriyor

Facebook, Mobil Uygulamasındaki Uygulama Reklamlarını Geliştiriyor

0
0
0
0
0
Facebook'un mobil uygulamasındaki uygulama reklamları, eskisinden daha interaktif olarak verimli hale getiriliyor. 
Facebook’u mobil uygulaması üzerinden kullanıyorsanız eğer, uygulama reklamlarını farketmişsinizdir. Haberleri incelediğimiz akışta bulunan bu uygulama reklamları, direkt olarak bizleri uygulamanın indirme sayfasına yönlendirir.

Facebook şimdi bu olayı bir adım daha ileri götürmek istiyor. Geliştiricilere verilen reklamlarda özel bir kod kullanılarak, isterlerse bu reklamların içerisine uygulamadan kesitler gömülebilecek.

Örneğin, HotelTonight isimli uygulama bizlere yakınlarda bulunan otelleri gösteriyor. HotelTonight artık Facebook üzerinden de bize yakınlardaki otelleri gösterebilecek. Böylece uygulamayı indirdiğimizde direkt olarak gideceğimiz otele ulaşabileceğiz. Bir nevi uygulama içerisinde uygulama görmek gibi bir şey olacak. Facebook uygulaması içerisinde başka uygulamaların gerçek görüntüleri görerek inceleyebileceğiz.İnsanlardaki merak duygusunu kullanarak uygulamalarına çekmek yerine, onlara ihtiyacı olanı teklif etme mantığının işlediği sistemde kullanmak istediğin uygulamaları rahatlıkla Facebook üzerinden görebileceksiniz.

Eğer Facebook üzerindeki reklamları kullanarak uygulama indirmeyi seviyorsanız bu sizler için yararlı bir uygulama olabilir. Fakat, herkes yavaş yavaş Facebook üzerindeki yeni bir reklam kargaşasına hazır olsun.

Kaynak: TheNextWeb
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0