• Anasayfa
  • Mobil
  • Android ve iOS Cihazlarda Facebook'taki Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Android ve iOS Cihazlarda Facebook'taki Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

0
0
0
0
0
Android ve iOS Cihazlarda Facebook'taki Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?
İnternet paketleriyle birlikte ömrümüzü de tüketen ‘otomatik video oynatma’ sorununun Android ve iOS cihazlarda nasıl çözüleceğini anlattık.
Daha önce web tarayıcılarında otomatik video oynatmayı nasıl durduracağınıza dair detaylı bir açıklama yapmıştık fakat Android ve iOS cihazlarda bunun önüne geçmek için ne yapılması konusunda bir bilgi paylaşmamıştık. Sizlerden gelen yorumlar üzerine mobil platformunda ‘otomatik video oynatma’yı nasıl deaktif duruma getireceğinizi anlatmak istedik.

İlk olarak web tarayıcıları için tekrar kısa bir bilgilendirmede bulunalım. PC'de Facebook videolarının otomatik olarak başlamasını kapatmak için sağ üst menüdeki ‘Ayarlar’ kısmına, daha sonra da sol sütundaki ‘Videolar’a tıklayın. Ekranda beliren ‘Videoları Otomatik Oynat’ seçeneğini ‘Kapalı’ duruma getirin. Tarayıcılar için yapmanız gereken işlemler bu kadar.

Artık Facebook, Twitter gibi sosyal ağlara daha çok mobilden giriyoruz. O yüzden bu konunun mobil kullanıcılarını çok daha fazla ilgilendirdiğini düşünüyorum. Öncelikle Android platformuyla başlayalım. ‘Uygulama Ayarları’nı açıp ‘Genel Ayarlar’ bölümünden ‘Otomatik Video Oynatımı’ seçeneğini kapatın. Gördüğünüz gibi yalnızca üç işlem yaparak bu sorundan kurtulabilirsiniz. iOS içinse Facebook uygulamasının sağ alt kısmındaki ‘Diğerleri’ seçeneğine, sonrasında ise ‘Videolar ve Fotoğraflar’ seçeneğine tıklayın. Son olarak ‘Otomatik Oynat’ seçeneğini kapalı duruma getirdiğinizde artık Facebook’taki videolar otomatik olarak oynamayacak.

Eğer Wi-Fi üzerinden veri tüketimi konusunda bir sıkıntı yaşamıyorsanız, videoların yalnızca Wi-Fi üzerinden otomatik olarak oynatılmasını da sağlayabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0