• Anasayfa
  • Mobil
  • Facebook Uygulaması Üzerinden Web Linkleri Aranıp Paylaşılabilecek

Facebook Uygulaması Üzerinden Web Linkleri Aranıp Paylaşılabilecek

0
0
0
0
0
Facebook yeni ve oldukça önemli bir özelliği hayata geçiriyor. Amaç, uygulamadan çıkış yapmadan web linklerini arayıp, paylaşabilmek.
Facebook son zamanlarda sisteminde yaptığı yeniliklere hız kesmeden devam ediyor. Son olarak Messenger uygulamasını bağımsızlaştırarak, Facebook üyeliiği olmayan kullanıcılara da sunan sosyal medya devi, şimdi de farklı sitelere ait link paylaşımlarını, çok daha kolay bir hale getirecek sistemi hayata geçirdi.

Şu an için sadece iOS kullanıcılarına sunulmuş özellik sayesinde, Facebook durum paylaşım bölümünde çıkacak link seçeneği ile, yazdığınız şeyler web üzerinde aranacak. Bu sayede aradığınız paylaşımı Facebook'tan ayrılmadan gerçekleştirebileceksiniz.

Bu adım özellikle mobil kullanıcıları için son derece önemli ve kullanışlı olacak. Çünkü Facebook üzerinde, web üzerinden bir paylaşım yapmak için uygulamadan çıkmanız, aradığınız linki web'te bulup kopyalamanız, ya da bulduğunuz içerik üzerinden Facebook'ta paylaşmanız gerekmekte. Artık bu işlemlerle uğraşmak yerine, durum paylaşımında çıkacak olan link kısmına tıklayarak aramanızı burada yapıp, direkt olarak paylaşabileceksiniz. Kullanıcı sayısı göz önüne alındığında, Facebook zaten daha önceden paylaşılmış şeylerden oluşan, trilyonlarca linkin bulunduğu bir indekse sahip. Bu nedenle Facebook bu indeksi, bir nevi kendi arama motoru olarak kullanabilecek. Ayrıca yeni özellik sayesinde paylaşılan her link bu indeks sistemine dahil olacak. Yani yaptığınız aramalarda elde edilen sonuçlar, sürekli olarak Facebook veri tabanında toplanarak kullanıcılara daha verimli bir arama yapma imkanı sunulacak.

Facebook tarafından yapılan açıklamada, link aramalarının hala geliştirilme aşamasında olduğu ve önemli bir ilerleme kaydedildiği söylenmekte. İlk olarak iOS platformuna sunulan özellik, yavaş yavaş Android ve Messenger uygulamalarına uyumlu hale de getirilecek.

Kaynak: The Next Web
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0