• Anasayfa
  • Mobil
  • Facebook, Whatsapp'ın Rakibi Olan Hike'ın Reklamlarını Gizliyor!!

Facebook, Whatsapp'ın Rakibi Olan Hike'ın Reklamlarını Gizliyor!!

0
0
0
0
0
Whatsapp'ın sahibi olan Facebook, Hindistan'da Whatsapp'ın büyük bir rakibi olan Hike'ın reklamlarını gizlemekle suçlandı.
Günümüzde, neredeyse her mobil cihaz kullanıcısı kendine özel bir Whatsapp hesabına sahip. Mobil cihaz kullanıcılarının internet bağlantısını kullanarak birbirlerine mesaj, ses, fotoğraf gönderebildiği, arama yapabildiği Whatsapp, GSM operatörleri üzerinde yapılan konuşmalara göre çok daha ucuz ve kullanışlı. Bu özelliklerinden ötürü evinde internet bağlantısı bulunan milyonlarca kişinin en çok kullandığı iletişim platformu olan Whatsapp, bundan birkaç sene önce Facebook tarafından satın alınmasıyla birlikte gündemimize gelmişti.

Facebook tarafından satın alınmasının ardından çok daha farklı bir strateji izlemeye başlayan iletişim platformu, ilk iş olarak Facebook'un tüm kullanıcılarını ve kullanıcılarının cihazlarını izlediği gibi kendi kullanıcılarını ve kullanıcılarının cihazlarını izlemeye başladı. Bu hamlesinin ardından "tamam, başımıza bir Facebook daha çıktı" şeklinde tepki gösterdiğimiz Whatsapp, şimdide haksız rekabet koşulları oluşturmaktan suçlanıyor.Whatsapp şu an dünyanın en çok tercih edilen iletişim platformu olabilir ancak Whatsapp'ın da rakibi olan bir iletişim platformu var. Hindistan'da büyük bir kesime hitap eden Hike 1,25 milyar nüfusu bulunan ülkede Whatsapp ile sıkı bir rekabet içerisinde. Kullanıcılarına hızlı, güvenli ve sorunsuz bir iletişim platformu sunarak bu rekabet ortamından galip çıkmaya çalışan Hike, rakibi olan Whatsapp'ın Facebook'ta bulunan Hike reklamlarını kaldırmasından şikayetçi oldu. Bu konuda basın açıklaması yapan Hike yetkilisi: "Birkaç gün öncesine kadar resmi Facebook sayfasında 'siteye yönlendirme' seçeneğini kullanabiliyorduk. Bu seçenek birkaç gün önce devre dışı bırakıldı ancak bu seçeneğin dışında diğer tüm herşey çalışıyor" şeklinde açıklamalarda bulundu.Bu olayın ardından Facebook ile iletişime geçen Hike yetkilileri Facebook'tan "bazı markalar ve firmalar Facebook'ta reklam yapamazlar" şeklinde yanıt almış. Bu yanıt ile hiçbir duruşu olmayan, her zaman paradan taraf olan Facebook'un rakabet anlayışını bir kez daha görmüş olduk.

Kaynak: GSMArena 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0