• Anasayfa
  • Mobil
  • FaceTime Kullanarak Birbirleriyle Görüşme Yapan Fok Balıkları

FaceTime Kullanarak Birbirleriyle Görüşme Yapan Fok Balıkları

2
1
0
0
0
FaceTime Kullanarak Birbirleriyle Görüşme Yapan Fok Balıkları
Artık teknolojinin sunduğu yararlardan faydalanan sadece insanlar değil.
Mobil cihazların gitgide daha da akıllı oluşu, yaptığımız görüşme kalitelerini de arttırmakta. Son dönemlerde insanlar standart telefon görüşmeleri yerine yüz yüz, videolu arama yapabileceğiniz FaceTime özelliğini kullanmakta.

Fakat sistem o kadar basit çalışıyor ve kullanılıyor ki, kullanıcıları sadece insanlar olmaktan çıkmış. Weymouth'da bulunan Sea Life adlı özel eğlence parkında, Babyface ve Sija adlı iki aşık fok balığı, birbirlerinden ayrılmak zorunda kalmış. Bunun sebebi ise Sija'nın hamile oluşu ve sadece dişi fok balıklarının bulunduğu bir alana geçirilmesi.

Ancak iki fok balığı da bu duruma oldukça üzülmüş ve bu üzüntü davranışlarını etkilemeye başlamış. Bunun farkına varan canlılardan sorumlu Fiona Smith'in aklına ise ilginç bir yöntem gelmiş. İki fok balığının yanına birer iPad koyan Smith, FaceTime özelliğini başlatmış ve foklarının birbirlerini farketmesini beklemiş. Foklar ilk başlarda iPad'in yanına gelmeye biraz çekinsede, birbirlerini gördükleri anda bu çekingenlik ortadan kalkmış. 
 

Foklar ne zaman üzgün ya da yalnız hissetse bunu yaptıklarını söyleyen Smith, fokların da FaceTime görüşmesinden sonra morallerinin yerine geldiğini söylemekte.

Kaynak: Geek  
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0