Türkiye'ye Yerli Tablet Fabrikası Kurulacak!

0
0
0
0
0
TC Milli Eğitim Bakanlığı'nın yürüttüğü öğrencilere tablet dağıtımı projesi olan Fatih'e tabletleri yerli üretim olarak sağlamak için girişimlerde bulunduklarını belirtti.
Ülkemizde klasik eğitimi dijital ortam ile birleştirmek amacıyla başlatılarak öğrencilere derslerde kolaylık sağlaması amacıyla tablet dağıtımı yapıldığı FATİH Projesi, bu dağıtılan tabletler için bambaşka bir fikir ortaya çıktı.

Millî Eğitim BakanlığıYenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Dinçer Ateş'in söylediklerine göre ihale sonucunda yerli tablet üretim tesisi kurulacak. Hatta bu tesis sadece örencilerimize değil, aynı zmanda Ortadoğu, Balkanlar ve Orta Asya'ya üretim yapacak.
Yani ihale sonucunda kurulacak tesis ve üretilecek tabletler, çevre bölgelere de dağıtım yapabilecek kadar büyük bir tesis olacak. "Türkiye'de böyle bir tesisin olması başta bölge olmak üzere bütün dünyada ciddi bir etki uyandırabilir"  şeklinde belirten Genel Müdür Ateş, bu konuda oldukça umutlu.

İlk bakışta çok önemli bir adım olsa da koca tesis kurulduktan sonra donanımlar bakımından ucuza fazla kaçılması durumunda kısa sürede servis sorunları ile karşılaşabileceğimizi düşünüyorum. Tabiki sektörel açıdan çok önemli, ama bunu yerli üretim yapmak için ilk defa tablet üretimine geçecek bir firma yerine deneyimli bir firma tarafından yapılması daha iyi olabilir. 
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0