• Anasayfa
  • Mobil
  • Fiziksel Tuş Takımı ve Uzun Soluklu Şarjı Bulunan Telefonların Son Varisi Nokia 230!

Fiziksel Tuş Takımı ve Uzun Soluklu Şarjı Bulunan Telefonların Son Varisi Nokia 230!

0
0
0
0
0
Fiziksel Tuş Takımı ve Uzun Soluklu Şarjı Bulunan Telefonların Son Varisi Nokia 230!
Nokia'nın yeni telefonu 230, eski Nokia telefonlarına benzer bir yapıya sahip ve dayanıklı şarjlı, tuşlu telefonların modern teknolojiyle üretilmiş hali olarak gösteriliyor.
Akıllı telefonların piyasaya çıkışından önce neredeyse herkesin kullandığı Nokia telefonlar, döneminin en iyi telefonları arasında yer alıyordu. Android işletim sisteminin üretilmesiyle birlikte Microsoft ile işbirliği yapan Nokia, bir süre önce sektörü Microsoft'a bırakmış ve belirli bir tarihe kadar telefon üretmeyeceğini bildirmişti. Microsoft'un sektörde istediği başarıyı yakalayamamasına neden olan Lumia, dev teknoloji markasının Nokia'nın klasik hallerine geri dönmesine ve hitap edebildiği kitleyi büyütmeye çalışmasına neden oldu. Bu amaçla üretilen Nokia 230, Nokia'nın özlediğimiz tasarımına ve son derece tatmin edici "tık tık" ses çıkartan fiziksel tuş takımına sahip.
 

Çift SIM kart desteğine sahip olan bir modeli de bulunan Nokia 230 2.8 inch ekrana sahip. Selfie'ler konusunda fiyatına ve türüne göre oldukça iddialı olan telefon 2 megapiksel ön, 2 megapiksel arka kameraya sahip. Ön ve arka tarafında bulunmak üzere 2 adet LED flaşı bulunan Nokia 230, oldukça dayanıklı olan (Nokia'dan da bu beklenirdi) alüminyum dış kaplamaya sahip.

Nokia'nın işletim sistemi olan Nokia Series 30+ ile çalışan Nokia 230, ucuz bir telefon olmasına rağmen oyun ve uygulama indirebiliyor. Eski tarz telefonların vazgeçilmez özelliklerinden birisi olan uzun soluklu şarja da sahip olan Nokia 230, tam 23 saat kesintisiz konuşma ve 27 gün bekleme süresine sahip. Sadece 55$ satış fiyatı bulunan bu telefon, seyahatlerde kullanmak için oldukça uygun.

Kaynak: VentureBeat 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0