• Anasayfa
  • Mobil
  • Google'ın Modüler Telefon Projesine Rakip Geliyor: Fonkraft

Google'ın Modüler Telefon Projesine Rakip Geliyor: Fonkraft

1
1
1
0
0
Google'ın modüler telefon projesi olan Project Ara'ya büyük bir rakip geliyor. IndieGoGo'da fon toplamaya devam eden Fonkraft isimli şirket, 4 farklı modelle Project Ara'yı tahtından etmeye çalışacak.

Google’ın modüler telefon projesi olan Project Ara’nın parçaları takas edilerek istediğiniz özelliklere sahip bir telefon haline getirilecek. Yaklaşık 2 aydır herhangi bir haberin yapılmadığı Project Ara’ya büyük bir rakip geliyor: Fonkraft.

IndieGoGo’da fon almak için çalışmalarına devam eden Fonkraft yetkilileri, başarılı olursa Project Ara gibi kullanıcılarının istediği özelliklerdeki bir akıllı telefona sahip olmalarını sağlayacak.

Fonkraft, toplamda 4 farklı versiyonla akıllı telefonlarını satışa çıkarmayı planlıyor. Bu telefonlar Fonkraft Pilot, Fonkraft Resolution, Fonkraft HiFi ve Fonkraft Elements isimlerinde olacaklar.

Öncelikle Fonkraft Pilot’un özelliklerine bakalım. 99 dolar etiket fiyatına sahip olan bu cihaz, 5 inç Full HD ekran, 4100mAh gücünde batarya, 8 megapiksel arka ve 2 megapiksel ön kamera, 1.3GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli işlemci, 1 GB RAM ve 8 GB dahili hafıza alanına sahip olacak. Bu fiyata bu özelliklerde sahip olabileceğiniz telefonun tüm bileşenlerini istediğiniz özellikteki donanım araçlarıyla yükseltebileceksiniz.Fonkraft Resolution’da ise bu özelliklerin dışında ayrıca 20 megapiksel kamera ve 64 GB’lık dahili hafıza alanı bulunacak. Bu telefonun fiyatı 199 dolar olarak belirlenmiş.Fonkraft HiFi’da ise 192kHz’lik HiFi modülü bulunuyor. Bu özellikle birlikte Fonkraft, kullanıcılarına mükemmel bir mp3 deneyimi sunmasının yanında ayrıca 64 GB’lık dahili hafıza alanı veriyor. Bu ürünün de fiyatı 199 dolar.Gelelim Fonkraft Elemenst'e. Bu ürünün en önemli özelliği ise diğer telefonlardaki modüllerden istediğinizi kullanıp hangisini istiyorsanız o telefonu yaratabiliyorsunuz. Yani Fonkraft Resolution'dan bir parçayı alıp Fonkraft Pilot'a ekleyerek farklı özelliklere sahip bir telefon yaratabileceksiniz. Bu ürünün fiyatı ise 299 dolar olarak belirlenmiş.Kaynak: IndieGoGo

1
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
1
0
0